Hrvati prevelik zalogaj za Velenjčane

Rokomet 27. Feb 202422:41 0 komentarjev
Gorenje Velenje

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 3. krogu glavnega dela evropske lige v skupini II izgubili z Nexejem iz Našic s 27:34 (15:17).

Rokometaši Gorenja Velenja so v drugem delu evropske lige doživeli drugi poraz in tako pred zadnjim krogom ostali brez možnosti za osvojitev vsaj tretjega mesta v skupini, ki vodi v kvalifikacije za četrtfinale.

V Našicah pri Osijeku so morali priznati premoč Nexeju, ki je slavil s 34:27.

Velenjčani bodo evropsko sezono končali naslednji teden, ko bodo v Rdeči dvorani gostili Skjern, ki je na prvi tekmi na Danskem slavil s 45:31.

Gorenje Velenje je v skupinskem delu zabeležilo dve zmagi, en nedoločen izid in tri poraze, v glavnem delu pa je edino točko osvojilo prejšnji teden z remijem proti hrvaški zasedbi.

Velenjčanom moči pošle v drugem polčasu

Nexe, ki ga je do prejšnjega tedna vodil slovenski strokovnjak Branko Tamše, danes je na klopi sedel nekdanji slovenski selektor Kasim Kamenica, od jutri pa bo trener še en nekdanji selektor Slovenije Veselin Vujović, je zasluženo prišel do dveh točk.

Velenjčani so se uspešno upirali 45 minut (25:23), v zadnji četrtini tekme pa so jim pošle moči, kar so izkušeni gostitelji izkoristili (30:24) in zanesljivo prišli do zmage.

Najboljši posameznik pri Gorenju je bil Enej Slatinek Jovičić s sedmimi zadetki, od tega jih je šest zabil v prvem polčasu.

* Dvorana OŠ Kralja Tomislava, gledalcev 2000, sodnika: A. Konjičanin, D. Konjičanin (oba BiH).
* Nexe Našice: Kuzmanović, Račić 2, Bakić, Vejin 3 (2), Marguč, Sršen 7, Radovanović, Manci Micević, Gadža, Bezjak, Štrlek 7, Moslavac 4, Tomić, Cohen 4, Melić 5 (3), Pribetić 2.
* Gorenje: Skok, Haseljić 1, Pipp 3, Velić 1, Maričič 2, Drobež 2 (1), Tatar 2, Sokolič 4 (2), Verdinek 2, Šiško 1, Jezernik, Tajnik, Taletović, Slatinek Jovičić 7, Predović 1, Hriberšek 1.
* Sedemmetrovke: Nexe Našice 6 (5), Gorenje 3 (3).
* Izključitve: Nexe Našice 10 minut, Gorenje 6.