Bayern poslal Barcelono v evropsko ligo, zgodovinski uspeh Salzburga

Avstrijski »rdeči biki« so se prvič v zgodovini kluba uvrstili v osmino finala lige prvakov.
Fotografija: Benjamin Šeško (desno) se je takole s soigralcem Andreasom Ulmerjem veselil zgodovinskega uspeha Salzburga. FOTO: Leonhard Foeger/Reuters

Nogometaši Bayerna so zadali nov boleč poraz igralcem Barcelone. Z visoko zmago s 3:0 (v polno so zadeli Thomas Müller, Leroy Sane in Jamal Musiala) so brez izgubljene točke osvojili prvo mesto v skupini E in potisnili Katalonce v evropsko ligo. Barça se je tako prvič po letu 2000 od najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja poslovila že po skupinskem delu.

»Bayern je bil boljši od nas. Poskušali smo vse, da bi se razpletlo v našo korist, toda že kmalu so nas nadigrali,« je športno priznal Xavi Hernández, trener Barcelone, katere vezni igralec Sergio Busquets ni skrival razočaranja. »Počutimo se zelo slabo. To ni to, kar smo si želeli. Naš klub in navijači si tega ne zaslužijo. Smo v težkem položaju, kar nas zelo boli.«

Thomas Müller je dosegel že jubilejni 50. gol v ligi prvakov. FOTO: Andreas Gebert/Reuters

Med Bayernovimi junaki je bil znova Thomas Müller, ki je vknjižil jubilejni 50. zadetek v tem tekmovanju. »To je bil še en tipičen moj gol, vendar se ga ne branim. Zdaj sem pri številki 50, pred menoj pa je še veliko tekem,« je poudaril 32-letni Nemec.

Iz omenjene skupine je v osmino finala lige prvakov napredovala tudi Benfica. Portugalci so z 2:0 premagali kijevski Dinamo. Za ukrajinski klub je slovenski reprezentant Benjamin Verbič, ki si je zaradi spotikanja v 36. minuti prislužil rumeni karton, igral do 64. minute.

Benjamin Verbič je s sklonjeno glavo zapuščal igrišče. FOTO: Patricia De Melo Moreira/AFP

V izločilne boje lige prvakov se je po zmagi nad Sevillo (1:0) prvič v zgodovini kluba uvrstil tudi Salzburg (veliki slovenski up Benjamin Šeško je na igrišče pritekel v 66. minuti). »Brez besed sem in izjemno ponosen na celotno moštvo. Vesel sem svojega gola, še bolj pa treh točk in preboja v osmino finala,« je kar žarel od silne sreče Noah Okafor, strelec edinega zadetka za Salzburg, ki se je kot prvo avstrijsko moštvo prebilo tako daleč.

Tekmo med Atalanto Josipa Iličića in Villarrealom so zaradi zasneženega igrišča preložili na jutri.

Žreb za osmino finala najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja bo v ponedeljek (13. decembra).

Izidi, skupina E:

Bayern: Barcelona 3:0 (Müller 34., Sane 43., Musiala 62.)

Benfica: Dinamo Kijev 2:0 (Jaremčuk 16., Gilberto 22.)

Vrstni red: Bayern 18, Benfica 8, Barcelona 7, Dinamo Kijev 1.

Skupina F:

Manchester U.: Young Boys 1:1 (Greenwood 9.; Rieder 42.)

Atalanta – Villarreal – jutri (15)

Vrstni red: Manchester U. 11, Villarreal (-1) 7, Atalanta (-1) 6, Young Boys 5.

Skupina G:

Salzburg: Sevilla 1:0 (Okafor 50.)

Wolfsburg: Lille 1:3 (Steffen 89.; Yilmaz 11., David 72., Angel Gomes 77.)

Vrstni red: Lille 11, Salzburg 10, Sevilla 6, Wolfsburg 5.

Skupina H:

Zenit St. Peterburg: Chelsea 3:3 (Claudinho 38., Azmoun 41., Ozdojev 94.; Werner 2., 85., Lukaku 62.)

Juventus: Malmö 1:0 (Kean 18.)

Vrstni red: Juventus 15, Chelsea 13, Zenit St. Peterburg 5, Malmö 1.