18. 9. 2022,
19.25

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,04

Augsburg Union Berlin RB Leipzig Kevin Kampl Borussia Mönchengladbach Borussia Dortmund Bayern München Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 18. 9. 2022, 19.25

NEMŠKO PRVENSTVO, 7. KROG

Evforija narašča: Union znova slavi in je pet točk pred Bayernom

bundesliga Bayern München Augsburg | Po treh remijih je Bayern zdaj še izgubil. Z 1:0 je bil boljši Augsburg. | Foto Reuters

Po treh remijih je Bayern zdaj še izgubil. Z 1:0 je bil boljši Augsburg.

Še na četrti zaporedni tekmi nemške bundeslige je Bayern München ostal brez zmage. Z 1:0 ga je premagal Augsburg. Edini gol na tekmi je zabil Mergim Berisha. Že v lanski sezoni je Augsburg Bayernu prizadejal en poraz (od skupaj le petih). Za presenetljivo vodilnim Unionom iz Berlina zaostajajo že pet točk. Ti so še naprej neporaženi. Za peto zmago so z 2:0 premagali Wolfsburg.

Benjamin Šeško
Sportal Kakšen preobrat Cityja in mojstrovina Haalanda! Messi podira mejnike.

Bayern na zadnjih štirih tekmah prve bundeslige ni dosegel zmage. Pred porazom z Augsburgom je trikrat remiziral (Stuttgart, Union Berlin, Borussia Mönchengladbach). Izbranci trenerja Juliana Nagelsmanna so imeli v zahodnem delu Bavarske absolutno premoč, a je bil domači vratar, Poljak Rafal Gikiewicz, izjemno razpoložen in je svojo mrežo pustil nedotaknjeno. Mož odločitve je bil 24-letni Mergim Berisha, zmagoviti gol je za tretjo zmago Augsburga v tej sezoni zabil v 59. minuti. Bayern v nemškem prvenstvu ni zabil gola prvič po 87 tekmah!

Bavarci so v zadnjem delu tekme pritisnili z vsemi topovi, v peti minuti sodnikovega podaljška se je napadu pridružil tudi vratar Manuel Neuer, njegov strel z glavo pa je Gikiewicz bravurozno zaustavil in rajanje v Augsburgu se je lahko začelo.

Navijaška evforija v Berlinu narašča, serija brez poraza Uniona se nadaljuje. | Foto: Reuters Navijaška evforija v Berlinu narašča, serija brez poraza Uniona se nadaljuje. Foto: Reuters

S 17 točkami na lestvici bundeslige še naprej vodi Union Berlin. Ob dveh remijih imajo še pet zmag. Peto so dosegli proti predzadnjemu Wolfsburgu (2:0). Na sedmih tekmah so dobili le štiri gole. Kljub razliki na lestvici so se dolgo mučili z gosti, šele v drugem polčasu sta jih strla Jordan Siebatcheu (54.) in Sheraldo Becker (77.). Če pogledamo še proti prejšnji sezoni, je Union brez poraza že 14 zaporednih tekem.

Navijaška kulisa v Dortmundu | Foto: Reuters Navijaška kulisa v Dortmundu Foto: Reuters Leipzig v tej sezoni kaže slabe predstave. V Mönchengladbachu je doživel tretji poraz, ob dveh remijih in dveh zmagah pa je trenutno na 12. mestu v 18-članski bundesligi. Za Borussio sta zadela Jonas Hofmann (11., 35.) in Alžirec Ramy Bensebaini (53.), nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl pa je igral celo tekmo.

Borussia iz Dortmunda je v porurskem obračunu premagala Schalke z 1:0. Zmagoviti gol je zabil komaj 17-letni Youssoufa Moukoko v 79. minuti.