Nogometaši Dinama se veselijo z navijači na stadionu Maksimir. Po porazu na Dunaju z 1:2 so poslušali številne kritike. Tokrat so prikazali precej boljšo igro. Foto: EPA

Hrvaški prvaki, ki so v lanski sezoni prišli vse do četrtfinala, so se hitro znašli v zaostanku. Robert Ljubičić je zaposlil Christopha Knasmüllnerja, ki se je izognil prepovedanemu položaju in matiral Dominika Livakovića.

Že štiri minute zatem je izenačil Bruno Petković z glavo po podaji Mislava Oršića z leve strani. Izbranci Damirja Krznarja so prevladovali in povedli v 34. minuti, ko je napadalec Komnen Andrić unovčil podajo Bartola Franjića.

Tudi v drugem polčasu je bil Dinamo nevarnejši. Oršić je v 63. minuti s prostega strela zadel vratnico. Odločitev je padla sedem minut pred koncem, koje Marko Bulat s prostega strela podal pred vrata, Josip Šutalo pa je z glavo potrdil zmago modrih. V sodnikovem dodatku je še Luka Menalo zadel okvir vrat.

25-letni Norvežan Alexander Sörloth se je izakazal lani v Leipzigu. Tudi za Real Sociedad pridno trese mreže. Foto: EPA

V tej skupini je na vrhu West Ham (10 točk), ki je remiziral z Genkom (2:2).

Sörloth rešil točko za Baske
Sturm je presenetljivo prišel do prve točke v San Sebastianu. Real Sociedad, ki vodi v španskem prvenstvu, je na stadionu Anoeta izvlekel le točko (1:1).

Sturm je v skupini B še naprej na dnu lestvice, tokrat pa slovenski vezist Jan Gorenc Stanković ni imel pravice nastopa zaradi izključitve na prejšnji tekmi. Njegovi soigralci so povedli v 38. minuti z golom Jakoba Jantscherja. Baski so izenačili v 53. minuti z zadetkom Alexandra Sörlotha. V tej skupini je sta vodilni Monaco in PSV iz Eindhovna razšla brez zadetkov.

Prva zmaga Fenerbahčeja
V skupini D je Miha Zajc s Fenerbahčejem gostoval v Antwerpnu, Turki pa so že v prvem polčasu dosegli vse tri gole in odločili zmagovalca (2:3). Zajc je igral od 64. minute. Fenerbahče ima pet točk in je tretji v skupini, ima točko manj od Olympiacosa, ki je z 1:2 izgubil proti vodilnemu Eintrachtu Frankfurtu (10 točk).

Ferencvaros še vedno brez točke
Miha Blažič, ki je igral vso tekmo, je s Ferencvarosom gostil Celtic v skupini G in še četrtič izgubil ter ostal brez možnosti za napredek. Z desetimi točkami je zelo blizu napredovanju vodilni Bayer Leverkusen, ki je s 4:0 odpravil Betis iz Seville in popravil slab vtis iz Bundeslige, kjer je v veliki krizi.

Dimitri Payet je znova blestel na Velodromu. Foto: EPA

Payet priigral Marseillu točko, blizu pa so bile tudi vse tri
Zelo napeto je bilo tudi na stadionu Velodrome, ker sta se Marseille in Lazio razšla brez zmagovalca (2:2). Gostitelji so povedli v 33. minuti, ko je Arkadiusz Milik zadel z bele točke, potem ko ga je Francesco Acerci podrl v kazenskem prostoru. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je izenačil Felipe Anderson, ki se je odlično znašel v gneči pred vrati Marseilla.

V 49. minuti je branilec William Saliba zgrešil žogo, Ciro Immobile pa je izkoristil veliko napako, pripel sam pred Pauja Lopeza in ga rutinirano ukanil za vodstvo Rimljanov.

Marseille je močno pritisnil in do točke prišel osem minut pred koncem. Dimitri Payet se je odlično znašel pred vrati, z dense strani je z zelo težkega položaja žogo od vratnice poslal v mrežo. Odlični napadalec je imel v 91. minuti veliko priložnost za zmago, a je z metrov stresel prečko.