Jan Oblak z obrambo navdušil svet, Barcelona slavila na gostovanju (VIDEO)

La liga 16. Maj 20245:30 > 17. Maj 2024 0:21 0 komentarjev
Jan Oblak
Jan Oblak Foto: Profimedia

Atletico Madrid je s četrto zmago zapored potrdil nastopanje v ligi prvakov. V 36. krogu španskega prvenstva so Madridčani s 3:0 ugnali Getafe. Junak večera je bil s tremi zadetki Antoine Griezmann, v soju luči pa je bil tudi Jan Oblak. V četrtek so bile na sporedu še zadnje tekme kroga, Betis je prišel do točke proti Las Palmasu (2:2), Barcelona pa je ugnala zadnjo Almerio (2:0).

Madridčani so povedli v 27. minuti, ko je svoj prvi zadetek večera dosegel Antoine Griezmann, a kdo ve, kam bi se zapeljala tekma, če bi za domače pet minut pozneje zatresel angleški zvezdnik Mason Greenwood. Otrok Manchester Uniteda, ki igra v Španiji kot posojen nogometaš rdečih vragov, je v svojem slogu z levico sprožil raketo, a škofjeloška hobotnica je čudežno žogo preusmerila v prečko in rešila svojo ekipo.

Atletico je ob koncu prvega polčasa zadel še drugič. Znova je bil natančen francoski napadalec, ki je na začetku drugega polčasa prišel do klasičnega hat-tricka in dokončno zapečatil usodo Getafeja.

Atletico je vknjižil četrto zaporedno zmago in potrdil mesto v ligi prvakov tudi v prihodnji sezoni, Getafe pa je vknjižil tretji zaporedni poraz.