Novomeški telovadci uspešno začeli jesenski del tekmovanj

25.11.2019 | 09:15

V soboto, 16.11.2019, so se tekmovalke Gimnastičnega društva Novo mesto izvrstno odrezale na 47. Holyjevem memorialu v Brežicah. Deklice 1. stopnje so ekipno osvojile četrto mesto, Maša Kastelic (1. stopnja do 8 let) in Špela Kocjančič (1. stopnja nad 8 let) pa sta med posameznicami osvojili 5. mesto. Deklice 2. stopnje (Ruby, Brina, Nika, Neža P. in Živa) so se ekipno uvrstile na tretje mesto. Med posameznicami sta bili v 2. stopnji do 9 let Brina Černe šesta in Nika Zagorc sedma. V 2. stopnji nad 9 let je bila Ruby Vidic Pekolj odlična druga, Živa Kastelic pa je osvojila deseto mesto. Deklice 3. stopnje so osvojile najbolj svetleče medalje. Ekipno so bile deklice (Larisa, Ema, Tina, Nika in Tija) prve. Med posameznicami je bila Larisa Može prva, Ema Tomažič tretja in Tina Ovniček peta. V 5. stopnji je zmagala Kaja Podboj, na četrto mesto se je uvrstila Ula Klobčaver.

V nedeljo, 17.11.2019, so v Luciji tekmovali dečki na Odprtem prvenstvu Slovenije v programu »Gimnastika za vse«. Dečki (Lev, Gašper V., Gašper P., Teo in Oskar) so v kategoriji starejših dečkov osvojili prvo mesto, med posamezniki pa je bil Lev Špes tretji. Omeniti velja še Gašperja Vidmarja, ki je bil šesti. Med mladinci je bil Jakob Hvala četrti.

V soboto, 23.11.2019, so dekleta ponovno tekmovala, tokrat v Ljubljani na Pokalu Šiške. Deklice 1. stopnje (Maša, Klara, Špela, Sara in Luna) so bile ekipno tretje. Med posameznicami se je najbolje odrezala Maša Kastelic (1. stopnja do 8 let), ki je bila četrta, Klara Matoš (1. stopnja nad 8 let) je bila šesta, Špela Kocjančič pa sedma. Deklice 2. stopnje (Ruby, Brina, Živa, Julija in Nika) so ekipno prav tako stale na zmagovalnem odru. Brina Černe (2. stopnja do 9 let) je bila šesta, Nika Zagorc pa sedma. Pri deklicah 2. stopnje nad 9 let je bila Ruby Vidic Pekolj odlična druga, Živa Kastelic sedma in Julija Arnuš deseta. Deklice 3. stopnje (Ema, Larisa, Tina, Tija in Nika) so bile ekipno druge, med posameznicami se je tokrat na zmagovalni oder povzpela Ema Tomažič, Larisa Može je bila četrta, Tina Ovniček peta in Tija Hočevar deseta. Pri posameznicah v 5 stopnji je bila Kaja Podboj peta. Največje presenečenje so pripravila dekleta v 6. stopnji (Klara, Katarina in Ajda), ki so ekipno osvojile prvo mesto. Med posameznicami so osvojile vse medalje – Klara Šterk je bila prva, Katarina Sadek druga in Ajda Bogataj tretja. V mednarodni stopnji so tekmovale 3 tekmovalke GD Novo mesto. Pri mlajših deklicah sta bila Živa Tomažič šesta in Melanie Cvelbar sedma. Pri mladinkah je bila Lana Oberč tretja na gredi.

Tekmovanja so v nedeljo, 24.11.2019, v Kopru zaključili še fantje, ki so tekmovali na Državnem prvenstvu v akrobatiki. Pri starejših dečkih je Gašper Vidmar osvojil šesto mesto, šesti pa je bil tudi Tim Brodnik v kategoriji mladincev. Poleg državnega prvenstva je v Kopru potekalo tudi Odprto prvenstvo Salta, kjer so mladi tekmovalci osvojili prvi 6 mest. Prvi je bil Gašper Pureber, drugi Vanja Milosavljević in tretji Gal Utenkar, sledili pa so jim še Aljaž Plantan, Lovro Selan in Oskar Luzar.