[3]
183604

Omić po porazu proti Prometeju: Moramo se zapreti v našo dvorano in se boriti do konca

Avtor: Klemen Verlič
9. 2. 2023, 10.12

Cedevita Olimpija je v sredo na obračunu 14. kola EuroCupa v Kaunasu doživela poraz proti ukrajinskemu Prometeju.

Ljubljanska Cedevita Olimpija se iz gostovanja v Kaunasu pri ukrajinskem Prometeju v Beograd podaja s porazom v 14. kolu rednega dela EuroCupa. Ukrajinski kolektiv je bil od izbrancev glavnega trenerja Jurice Golemca v sredo v Žalgirio Areni boljši z rezultatom 94:68.

Aktualni slovenski prvaki imajo še vedno možnosti za preboj v končnico Evropskega pokala, boj za mesto med najboljšimi 16 moštvi tekmovanja pa bodo nadaljevali po tekmovalnem premoru, ki ga prinaša reprezentančne aktivnosti. Pred tekmovalnim premorom ljubljanske košarkarje čakajo še obveznosti v Ligi ABA ter Pokalu Spar. V regionalni ligi se bodo v soboto ob 19.00 v Železniku na obračunu 19. kola rednega dela pomerili z FMP-jem, v ponedeljek ob 18.00 pa se bodo v Stožicah na drugi četrtfinalni tekmi slovenskega pokalnega tekmovanja udarili s Triglavom iz Kranja.

Ljubljančani so se svojim tekmecem dobro upirali le na uvodu v srečanje. Po prvi četrtini je bilo v Žalgirio Areni 25:24 za Prometej, tudi v prvi polovici drugega dela igre je bila Cedevita Olimpija blizu, a v drugi polovici četrtine in v tretjem delu tekme so si ‘domačini’ za zadnjih deset minut igre priigrali 20 točk naskoka (78:58). Zmaji so se sicer skušali vrniti v igro, a je zmanjkalo moči in časa.

Za Cedevito Olimpijo je tokrat največ točk, in sicer 16, dosegel Alen Omić, Yogi Ferrell pa jih je dodal deset.

Po tekmi je bil jedrnat trener Olimpije Jurica Golemac: “Čestitke Prometeju za zmago. Mi smo zdržali 15 minut, nato pa smo izgubili energijo z rotacijami. Nismo imeli samozavesti in dobrega pretoka žoge. V drugem polčasu se nam je dvakrat uspelo približati na manj kot deset točk zaostanka, a žal moči za več ni bilo.”

“Poraz boli. Moramo iti naprej. Moramo se boriti do konca. Moramo se zapreti v našo dvorano, trenirati, obdržati dvignjene glave in ostati pozitivni,” je po obračunu dodal Alen Omić.

Vir: Cedevita Olimpija

1

Stojanović: Najtežje so tekme po derbijih, Mariboru proti Rogaški zagotovo ne bo lahko (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več