11. 5. 2024, 22:44 | Vir: STA

Mariborčani v večnem derbiju premagali Olimpijo

posnetek zaslona/SportTV

Nogometaši Maribora so v 35. krogu Prve lige Telemach premagali Olimpijo z 2:1 (1:0).

Maribor je na večnem derbiju potrdil dobro formo v spomladanskem delu sezone. Na 60. medsebojnem obračunu od sezone 2009/10 naprej so Štajerci vpisali 24. zmago, Olimpija ostaja pri 14. V tej sezoni je štajerska zasedba slavila trikrat proti Olimpiji, in sicer s 3:1, 2:1 in 2:1, ljubljanska pa enkrat z 2:1.

Na lestvici so zdaj Mariborčani skočili na drugo mesto, imajo dve točki prednosti pred Olimpijo. Drugo mesto sicer prinaša nekoliko poznejši začetek poletnih evropskih izzivov v konferenčni ligi. Maribor bo zadnjem, v 36. krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Kopru, Olimpija pa bo gostila Bravo.

Prvi strel sta ekipi sprožili v osmi minuti, takrat je od daleč pei Olimpiji, ki jo je po slovesu Zorana Zeljkovića tokrat vodil kar športni direktor Goran Boromisa, poskusil David Sualehe, a ni bil nevaren, nevarnejši je bil v deseti minuti Peter Agba, ko je z roba kazenskega prostora zadel vratnico.

Domačini so povedli v 15. minuti, svoj 14. gol v sezoni je dosegel Hilal Soudani po napaki Matevža Vidovška, ki je po podaji Josipa Iličića z leve strani v kazenski prostor zaplaval v prazno. Za Iličića je bila to deseta podaja v sezoni.

Po dobrih 20 minutah je moral tekmo zaradi poškodbe predčasno končati domači adut Jan Repas, zamenjal ga je brat Žiga. Tik pred tem so Ljubljančani še enkrat streljal od daleč, tudi takrat nenevarno.

V 27. minuti pa je znova udarila naveza Iličić-Soudani, Iličić je takrat zadel, vendar je bil pred tem podajalec Soudani v prepovedanem položaju.

Olimpija je sicer precej več streljala, a so bili njeni poskusi nenevarni ali blokirani, konkretnejši so bili Štajerci, ki so prek Arnela Jakupovića ob koncu polčasa še enkrat zadeli, a je bil strelec v prepovedanem položaju.

Novo na Metroplay: "Kar naenkrat se liki začnejo obnašati po svoje" | Tadej Golob o pisanju kriminalk