Nedelja, 19. 5. 2024, 14.29

2 tedna

Gorsko kolesarstvo, spust, Bielsko-Biala

Irec preprečil popoln francoski dan, Monika Hrastnik brez finala

Monika Hrastnik | Monika Hrastnik se ni uvrstila v finale. | Foto Matic Ritonja/Sportida

Monika Hrastnik se ni uvrstila v finale.

Francoska gorska kolesarka Marine Cabirou je bila najboljša na drugi tekmi svetovnega pokala v spustu v poljski Bielsko-Biali. Edina slovenska predstavnica na najvišji ravni Monika Hrastnik se ni prebila v finale. V moški konkurenci je slavil Irec Ronan Dunne, ki je ugnal četverico Francozov.

Devetindvajsetletnica iz Lepe Njive je bila v sobotnih kvalifikacijah 11., pomembnejši pa je bil nastop v današnjem polfinalu, ki ga je prav tako končala na 11. mestu.

Posledično je ostala brez nastopa v finalu, saj za razliko od prve tekme v škotskem Fort Williamu ni bila zaščitena glede na skupni seštevek.

V finalu je bila najboljša Marine Cabirou, ki je zmagala prvič po ameriškem Snowshoeju lani septembra. Drugo mesto je pripadlo Švicarki Camille Balanche z zaostankom 1,188 sekunde, tretja pa je bila Nemka Nina Hoffmann (+1,680).

Irec pred falango Francozov

V nadaljevanju današnjega sporeda so nastopili tudi moški, med njimi pa ni bilo Slovencev. Prijavljen je bil sicer Miran Vauh, ki pa v sobotnih kvalifikacijah ni nastopil.

Zmago je nekoliko presenetljivo slavil Irec Ronan Dunne, ki je ugnal četverico Francozov. Ob Ircu sta na oder za zmagovalce stopila še Loic Bruni in Loris Vergier. Bruni je za Dunnom zaostal vsega 64 tisočink sekunde, Vergier pa nekaj več kot sekundo.