15. 5. 2024,
7.47

1 teden, 5 dni

Thermometer Blue 0,02

Boston Bruins Florida Panthers Edmonton Oilers Vancouver Canucks Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Sreda, 15. 5. 2024, 7.47

Liga NHL, konferenčni polfinale, 14. maj

Boston presenetil Florido, krvniki Anžeta Kopitarja ugnali Vancouver #video

Evan Bouchard | Evan Bouchard je dosegel zmagoviti zadetek na srečanju v Edmontonu. | Foto Reuters

Evan Bouchard je dosegel zmagoviti zadetek na srečanju v Edmontonu.

Hokejisti Edmontona, ki so letos v končnici izločili Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem, so v polfinalu vzhodne konference severnoameriške lige NHL premagali Vancouver Canucks s 3:2 in izid v zmagah izenačili na 2:2. Na vzhodu je Boston na gostovanju na Floridi presenetljivo slavil z 2:1 in v skupnem seštevku znižal na 2:3.

Carolina Hurricanes : New York Rangers
Sportal Carolina ostaja med živimi, Dallas še korak bližje napredovanju

V Edmontonu je bil igralec dneva Nemec Leon Draisaitl, ki je zadel za 1:0 in dosegel že osmi gol v play-offu, Nemec pa je bil nato 39 sekund pred koncem tudi podajalec pri odločilnem golu Evana Boucharda.

Vrhunci srečanja v Edmontonu:

Sprva je kazalo na zmago Edmontona, potem ko je v 40. minuti na 2:0 povišal Ryan Nugent-Hopkins. A v uvodni minuti zadnje tretjine je znižal Conor Garland, v predzadnji minuti napete tekme pa izenačil Dakota Joshua. Le 62 sekund kasneje je domačim zmago priigral Bouchard. Naslednjo tekmo v boju na štiri zmage bosta ekipi odigrali v petek v Vancouvru.

Vratar Bostona nizal obrambo za obrambo

Jeremy Swayman je proti Floridi ubranil 29 strelov. | Foto: Reuters Jeremy Swayman je proti Floridi ubranil 29 strelov. Foto: Reuters Florida je na vzhodu zapravila priložnost, da zaključi serijo z Bostonom. Na domačem ledu je izgubila peto tekmo z 1:2 in serija se zdaj seli v Massachusetts, kjer Boston v noči na soboto čaka naslednja tekma za preživetje. Za goste je v prvem delu zadel Morgan Geekie, v 27. minuti je poravnal Sam Reinhart, le štiri minute kasneje pa je končni izid postavil Charlie McAvoy.

Florida je v zadnjem delu "vrgla vse v napad", a je vratar Bostona Jeremy Swayman nizal obrambo za obrambo, skupaj jih je zbral 29, ter svoji ekipi izdatno pomagal do pomembne zmage. Najpomembnejšo obrambo je najbrž prispeval osem sekund pred koncem, ko je Reinhartu ubranil strel od blizu.

"Imamo izjemno zanesljivega vratarja. To daje samozavest tudi vsem drugim," je po tekmi pomembno vlogo Swaymana potrdil tudi trener Bostona Jim Montgomery.