Slovenske vaterpoliste čaka najpomembnejša tekma v sredo proti Izraelu. Foto: Aleksander Sokler

Varovanci Krištofa Štromajerja so v obračunu Davida in Goljata odlično odprli tekmo, v prvi četrtini trikrat izenačili in imeli celo priložnost za vodstvo, toda slovensko veselje je preprečila prečka. Branilci naslova Madžari so prvih osem minut vseeno dobili s 4 : 3. V drugi četrtini je Madžarska pričakovano pobegnila, a si več kot pet golov prednosti ni priigrala.

V drugem delu so do izraza prišle izkušnje in boljša fizična pripravljenost Madžarov, ki so iz minute v minuto unovčevali svojo kakovost. Po tretji četrtini, v kateri Slovenci niso dosegli gola, je bilo 16 : 5, na koncu je bilo +16.

Težko nas je primerjati z Madžari, mi smo amaterji

Znosna razlika, če vemo, da slovenska reprezentanca osem let ni obstajala in da se je ponovno zbrala šele lani. To je bila prva tekma slovenskih vaterpolistov na EP-ju po 16 letih.

Zadetke za Slovenijo so dosegli Benjamin Popović 3, Jaša Kadivec 2 ter Aljaž Troppan in Martin Puš po enega.

"Prvi četrtini sta bili dobri, nato pa smo imeli v tretji četrtini težave, vmesni izid je bil 6 : 0. Nato pa v zadnji četrtini ... Težko je primerjati ekipi, saj smo mi amaterji," je povedal Štromajer.

Srb Vukašin Stefanović, ki je tik pred prvenstvom dobil slovenski potni list, ni igral, saj ga je Štromajer skrival pred tekmo z Izraelci, ki je za Slovence ključna. Proti Madžarom in Srbom namreč ne gre upati na točke ...

Sorodna novica Za Nastrana poslovilna zabava, za preostale temelj za lepšo prihodnost

V skupini D je še Srbija, za napredovanje pa bo ključna tekma z Izraelom, ki bo v sredo. Prvouvrščene ekipe skupinskega dela tekmovanja se bodo neposredno uvrstile v četrtfinale, drugo- in tretjeuvrščene ekipe čaka osmina finala oziroma repasaž, medtem ko bodo četrtouvrščene ekipe nadaljevale tekmovanje z bojem od 13. do 16. mesta.