Tudi Anka Pogačnik iz Tadžikistana s petim mestom

Dušanbe, 4. maja - Anka Pogačnik je na grand slam v judu v Dušanbeju osvojila peto mesto v kategoriji do 70 kg. V boju za bron jo je z metom za ipon ob koncu druge minute premagala Britanka Kelly Petersen Pollard.

Ljubljana.
Judoistka Anka Pogačnik.
Arhiv STA

Prvič po letu 2019 in šestih zaporednih zmagah je Gorenjka v polfinalu izgubila z Avstrijko Michaelo Polleres, sicer srebrno z zadnjih olimpijskih iger in bronasto na lanskem svetovnem prvenstvu v Dohi. Avstrijka je v finalu za zlato kolajno ugnala Hrvatico Laro Cvjetko.

Že v petek se je v polfinale grand slama v Tadžikistanu uvrstila tudi Maruša Štangar v kategoriji do 48 kg, na koncu pa prav tako osvojila peto mesto.

Slovenske judoiste nova preizkušnja čaka prihodnji konec tedna v Kazahstanu. Skupaj je prijavljenih osem Slovencev, ki bodo tekmo izkoristili tudi kot generalko pred svetovnim prvenstvom, ki bo 14 dni kasneje v Abu Dabiju.