Cristiano Ronaldo je za Manchester United igral med letoma 2003 in 2009 in dosegel 118 golov na 292 tekmah. Po vrnitvi je dvakrat zadel v polno. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo je v 47. minuti zadel vodilni gol. Foto: Reuters

"Prišel sem po nove zmage s to ekipo, ki je tega sposobna. Pripravljen sem. To je lepa priložnost zame, za navijače in klub, da naredimo korak naprej. Pripravljen sem na velike stvari," je pred tekmo povedal portugalski nogometaš.

Ronaldo pripravljen za velike stvari na Old Traffordu

Na tekmo z Newcastlom je zadnji prikorakal na nogometno zelenico, navijači so ga pozdravili z glasnimi ovacijami. Te so se na Old Traffordu še bolj razlegle, ko je v sodnikovem dodatku vodilni gol zadel prav Cristiano Ronaldo. Akcijo je začel Mason Greenwood, ki je streljal diagonalno z vrha kazenskega prostora, vratar Newcastla je sicer branil, a žoga se je odbila do Ronalda, ki je od blizu zatresel mrežo. Manchester United je bil sicer ves prvi polčas podjetnejši.

Bruno Fernandes je z mojstrskim golom postavil piko na i boljši igri Manchester Uniteda. Foto: Reuters

Drugi polčas so rdeči vragi začeli slabše, v 56. minuti je Javier Manquillo zadel za izenačenje (1:1). V protinapadu je Allan Saint-Maximin podal v prostor, po desni strani je pritekel Manquillo, ki je Davida de Geo premagal z diagonalnim strelom.

Slavje Newcastla ni trajalo dolgo, saj je v 62. minuti znova "na sceno" stopil Cristiano Ronaldo. Luke Shaw je v hitrem protinapadu odlično podal žogo v kazenski prostor, Ronaldo pa je z močnim nizkim strelom z okoli 12 m drugič matiral gostujočega vratarja.

Bruno Fernandes je z evrogolom v 80. minuti znova dvignil navijače Manchestra na noge. Streljal je z okoli 18 m v zgornji levi kot. V 92. minuti pa je končni izid postavil Jesse Lingard, odlično mu je podal Paul Pogba, ki je v akciji preigral nekaj nasprotnih igralcev.

Romelu Lukaku je zadel dvakrat za zmago Chelseaja proti Aston Villi s 3:0. Foto: Reuters

United in Chelsea na vrhu
United ima zdaj deset točk, tako kot Chelsea, ki je v Londonu zanesljivo, s 3:0 premagal Aston Villo. Oba kluba imata tudi enako razliko med danimi in prejetimi goli, klub iz Manchestra pa je pred Londončani zaradi večjega števila doseženih golov. Za Chelsea je tokrat dvakrat v polno zadel povratnik v klub Romelu Lukaku, med njegovima goloma pa se je med strelce vpisal še Mateo Kovačić.

Za Unitedom in Chelseajem točko na tretjem mestu zaostaja Manchester City, ki je dobil derbi v Leicestru. Strelec edinega zadetka je bil v 62. minuti Bernardo Silva.

Prvi poraz Tottenhama
Oba kluba iz Manchestra, Chelsea in tudi Brighton, ki je z 1:0 ugnal Brentford in se prebil na četrto mesto, so izkoristili spodrsljaj do zdaj vodilnega Tottenhama, ki ga je v londonskem obračunu s 3:0 premagal Crystal Palace.

Gostitelji so dobro izkoristili dejstvo, da je tekmec v 58. minuti ostal z igralcem manj na igrišču, saj je Japhet Tanganga prejel drugi rumeni karton. Vse gole pa so dosegli v zadnji četrtini tekme, najprej je Wilfried Zaha v 76. minuti izkoristil enajstmetrovko, nato je v 84. minuti vodstvo povišal Odsonne Edouard, isti igralec pa je končni izid postavil v tretji minuti sodnikovega dodatka.