1 01.04.2024 11:10:10

Kaj pa to? Slovenski reprezentant na vročem derbiju razkril rokoborske veščine in videl rdeče … (video)

sksturm.at
Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat ostala praznih rok.

V 24. krogu avstrijskega prvenstva je bil na sporedu veliki derbi med Sturmom in Salzburgom, ki se je na razprodanem stadionu v Gradcu pred 15.372 gledalci razpletel po okusu gostov. Zasedba iz Mozartovega mesta je z golom Madsa Bidstrupa v tretji minuti nadaljevanja slavila z 1:0 in prednost na vrhu lestvice povečala na pet točk.

Tomi Horvat in Jon Gorenc Stanković sta pri gostiteljih odigrala vso tekmo. Vezist iz Turnišča je bil na spletni strani SofaScore z oceno 7,1 izbran za najboljšega igralca domače ekipe, vroč obračun pa je zaznamoval tudi drugi Slovenec, ki je moral v šesti minuti sodniškega dodatka predčasno z zelenice. V nekem trenutku je prišlo do prerivanja med nogometaši obeh ekip, med katerim je Jon Gorenc Stanković pokazal zavidljive rokoborske veščine; Lucasa Gourna-Douatha je 'položil' na zelenico, zaradi česar si je prislužil izključitev, rdeče je videl tudi njegov tekmec. V priloženem videu se omenjeno dogajanje začne pri 4.45.