Ana Bucik je poskušala popraviti svojo najboljšo uvrstitev na svetovnih prvenstvih, to je 7. mesto na slalomu v St. Moritzu leta 2017. Foto: EPA
Le kdo bi stavil nanjo? Foto: EPA

"Neverjetno, tega res nisem pričakovala. Pred finalom sem bila nervozna, toda nastop mi je odlično uspel, napadla sem na polno," je povedala nova svetovna prvakinja, ki na tekmah svetovnega pokala še nikoli ni bila med najboljšimi tremi. V tej sezoni je v slalomskem seštevku na 18. mestu. Dvakrat je bila med deseterico, najboljši dosežek je 7. mesto iz Špindlerjevega Mlina. Da bo to njen dan, je nakazala že s tretjim časom prve proge. S številko 18 je nihče ni videl tako visoko ...

Mikaela Shiffrin je lovila peto zlato medaljo na slalomih za SP. Foto: EPA

Mikaela se je uštela
Da bi se lahko vmešala v boj za zlato, ni bilo pričakovati. Po odstopu Wendy Holdener je bilo vse pripravljeno, da Mikaela Shiffrin že petič postane svetovna slalomska kraljica, toda njen finalni nastop je bil preveč zadržan. Pri zadnjem vmesnem času je že zaostajala za 20 stotink, na koncu pa je Američanki zmanjkalo zajetnih 57 stotink. Vseeno – to je že njena 14. medalja na svetovnih prvenstvih, samo na letošnjem SP-ju je osvojila eno zlato medaljo in dve srebrni. Na zmagovalni oder se je povzpela še Nemka Lena Dürr (prva medalja na velikih tekmovanjih), le za dve stotinki pa je brez medalje ostala Norvežanka Mina Fürst Holtmann.

Razplet slaloma v Meribelu
Nastopa Neje Dvornik in Ane Bucik v finalu

Ana Bucik zadovoljna s svojim pristopom
Ana Bucik je bila v dobrem položaju, da popravi svojo najboljšo uvrstitev na SP-jih (7. mesto). Na prvi progi je s številko 2 postavila šesti čas, v finalu, ko je imela občutno slabše razmere, pa je naredila preveč napak (20. čas). Vseeno si ni ničesar očitala: "Sem zadovoljna s pristopom. Proga je bila enostavna, postavitev ni dopuščala napak. V finalu sem napadla, toda pri prehodu v ravnino sem bila pozna in sem izgubila nekaj hitrosti. Vedela se, da sem storila to napako, a nimam si ničesar očitati, saj sem dobro smučala. Sem si pa želela višje uvrstitve," je povedala za TV Slovenija.

Nastopa Mikaele Shiffrin in Ane Bucik na prvi slalomski progi v Meribelu

Wendy Holdener zapravila zlato medaljo
Neja Dvornik je osvojila 21. mesto. Poraženka tekme je Švicarka Wendy Holdener. Dopoldne je bila edina, ki se je res približala Mikaeli Shiffrin (razlike je bilo 19 stotink), tudi v finalu je bila pri vmesnem času z 1:22,74 še precej hitrejša od Laurence St-Germain (1:23,46). Nasmihala se ji je (zlata) medalja, toda naredila je napako in odstopila. 47. svetovno prvenstvo v alpskem smučanju se bo končalo z nedeljskim moškim slalomom. To bo tudi edina tekma, na kateri bodo tribune razprodane.