218634

Aljaž Kunc po sijajnem uradnem debiju: Zadovoljen sem, a v nedeljo nas čaka že nov obračun

Avtor: Aljaž Pirnat
25. 2. 2024, 12.20

Slovenska košarkarska reprezentanca je na svoji uvodni tekmi kvalifikacij za EuroBasket 2025 v koprski Bonifiki z 87:73 ugnala izbrano vrsto Ukrajine. Na tekmi je svoj debi na uradni tekmi v reprezentančnem dresu dočakal tudi 24-letni Aljaž Kunc, ki je dodobra upravičil zaupanje selektorja Aleksandra Sekulića.

Kunc, ki sicer kruh služi pri poljskem Twarde Pierniki Torunu, je na tekmi z Ukrajino vknjižil slabih 16 minut igre. V tem času je v svojo statistiko vpisal 2 točki, 6 skokov in asistenco ter 2.500 glavo množico navdušil s svojo borbeno in premeteno igro. Izkazal se je predvsem s tremi izsiljenimi osebnimi napakami v napadu in eno ukradeno žogo ter bil eden zaslužnejših, da je Slovenija po nekoliko zaspanem prvem polčasu v drugem delu rezultat obrnila v svojo korist.

“Zadovoljen sem. Vselej je potrebno dati vse od sebe, igrati z energijo in zbranostjo, se boriti in prihajati do teh 50:50 žog in skokov. Pomembno je, da dobiš te male borbe. Ko v napadu pride do tebe žoga, je pomembno narediti neko dodano vrednost. Če so to skoki v napadu, se bom osredotočil na to, če je to met za tri, bom storil to. Kar od mene zahteva trener,” je o svojih nalogah v slovenski igri sprva dejal Kunc.

“Danes sem uspel izsiliti tri osebne napake v napadu, sodniki so mi bili kar naklonjeni. Pomembno je, da takšne stvari ne ostanejo neizkoriščene, saj na koncu lahko naredijo razliko. Danes smo prišli do pomembne zmage v kvalifikacijah, a že v nedeljo nas čaka nov težak obračun,” je še dodal 24-letni Ljubljančan.

Dva metra in tri centimetre visoki krilni košarkar je sicer reprezentančni dres nosil že v mlajših selekcijah, nato pa se je daljše obdobje kalil v Ameriki. Med leti 2018 in 2021 je branil barve univerze Washington State, nato pa se je pridružil vrstam univerze Iowa State, kjer je nastopal vse do začetka aktualne sezone, ko se je pridružil poljskemu Twarde Pierniki Torunu.

Kunc bo skupaj s soigralci v nedeljo ob 18.00 proti Izraelu lovil novo zmago v kvalifikacijah za EuroBasket 2025. Prenos tekme si boste v živo lahko ogledali na Šport TV 1, že 45 minut pred začetkom pa smo za vas pripravili zanimiv studijski program. Vabljeni v našo družbo!