Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 22.05.2021 18:45:19

Lewandowski v 90. minuti do rekordnega 41. gola in novega mejnika

Novopečeni prvaki nemške bundeslige, nogometaši Bayerna iz Münchna, so za konec sezone 2020/21 s 5:2 na domačem stadionu premagali Augsburg. Za poseben mejnik je poskrbel poljski zvezdnik bavarske zasedbe Robert Lewandowski, ki je bil na pravem mestu v 90. minuti tekme za 41. gol v sezoni, kar je tudi nov mejnik v nemškem državnem prvenstvu.

Nogometaši Bayerna, ki so že v 32. krogu nemškega državnega prvenstva visoko s 6:0 premagali Borussio Mönchengladbach ter potrdili naslov prvaka, so sezono končali na najlepši možni način - z zmago. Tekmeci iz Aubsburga niso bili kos münchenski zasedbi, ki si je odločilno prednost zagotovila že v prvem polčasu.

Augsburg je imel precejšnjo smolo že na začetku. V deveti minuti je bil v zmešnjavi pred vrati največji osmoljenec Jeffrey Gouweleeuw, ki je nenamerno žogo odbil mimo svojega vratarja naravnost v gol.

Po 23. minutah je bilo že 2:0 za državne prvake, ko je bil uspešen Serge Gnabry. Le tri minute kasneje pa je prvake rešil vratar Manuel Neuer, ki je ubranil enajstmetrovko. Zapravil jo je Daniel Caligiuri. V 33. minuti je za pravo mojstrovino poskrbel Joshua Kimmich, ki je žogo poslal v zgornji desni kot vratarja Augsburga.

Med strelce se je poskušal vpisati tudi poljski zvezdnik Robert Lewandowski. A je bil vratar Augsburga Rafal Gikiewicz tokrat neusmiljen in ubranil rojakova poskusa za spremembo izida. Zato pa je bil v 43. minuti uspešnejši Kingsley Coman. Nogometaši Bayerna so se tako odpravili v garderobo z izidom 4:0.

Lewandowski je poskusil tudi po polčasu, a njegov poskus v 57. minuti ni končal v mreži. Po polčasu pa so do svojih priložnosti prišli nogometaši Augsburga. Andre Hahn je v 68. minuti znižal na 1:4. Le štiri minute kasneje je Florian Niederlechner poskrbel za 2:4.

Vztrajnost pa se je izplačala tudi Lewandowskemu, ki je v 90. minuti postavil nov rekord v nemškem državnem prvenstvu po številu doseženih golov v eni sezoni. Poljak je sezono 2020/21 končal z 41. zadetki. Sloviti Gerd Müller, ki je v sezoni 1971/72 dosegel 40 golov, je bil tako končno premagan. Zaradi poškodbe je v tej izjemni sezoni Poljak izpustil pet tekem, kljub temu pa mu je uspelo vknjižiti 41 zadetkov.

Za trenerja Bayerna Hansija Flicka je bila to zadnja tekma na klopi državnih prvakov. V prihodnji sezoni bo njegovo mesto zasedel Julian Nagelsmann.

Nogometaši Kölna so z 1:0 odpravili Schalke in si z zmago zagotovili dodatne kvalifikacije za obstanek v prvi ligi.

Tekmo je odigrala tudi ekipa Leipziga, ki je morala priznati premoč berlinskemu Unionu z 1:2. Berlinčani so si z zmago priigrali sedmo mesto na prvenstveni lestvici, ki jih pelje v kvalifikacije za novo evropsko tekmovanje, celinsko oziroma konferenčno ligo. Za rdeče bike je 85 minut odigral slovenski reprezentant Kevin Kampl.

Zmago je slavila tudi ekipa Borussie iz Dortmunda, ki je ugnala Bayer iz Leverkusna z izidom 3:1.

Ostali izidi: Eintracht Frankfurt - Freiburg (3:1), Hoffenheim - Hertha (2:1), Stuttgart - Arminia Bielefeld (0:2), Wolfsburg - Mainz (2:3), Werder Bremen - Borussia Mönchengladbach (2:4).

Poraz Werderja in zmaga Kölna sta pomenila le eno, da Werder v sezoni 2021/22 ne bo več del elitne druščine in da bo drugič v klubski zgodovini zaigral v drugi nemški ligi. V drugo ligo se bo preselila tudi zasedba Schalkeja, ki je sezono končala povsem na repu lestvice.