Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 11.12.2022 14:55:28

Wendy Holdener nadaljuje niz, Ano Bucik od deseterice ločilo 33 stotink

Reuters
Sestriere v Italiji je gostil četrti slalom za svetovni pokal alpskih smučark v tej sezoni. Zmagala je Švicarka Wendy Holdener, pred slalomskima favoritinjama Američanko Mikaelo Shiffrin (0,47) in Slovakinjo Petro Vlhovo (+0,70). Ana Bucik je tekmo končala na 12. mestu (+2,73), najboljšo deseterico je zgrešila za 33 stotink sekunde.

Po prvi vožnji je bila na vrhu Vlhova, Holdener je bila druga, Shiffrin, ki je zmagala na obeh slalomih v Leviju, pa tretja. Devetindvajsetletna Holdener je vpisala četrto zmago v svetovnem pokalu, drugo slalomsko, potem ko si je v Killingtonu prvo mesto delila s Švedinjo Anno Swenn Larsson. To so sicer že 46. stopničke za Švicarko, 32. na specialnih slalomih v svetovnem pokalu. Edina slovenska predstavnica v finalu Bucik si je še en nastop zagotovila z 18. časom prve vožnje, za vodilno je zaostajala 2,21 sekunde. Slovenka je v finalu napadla in ob prihodu v cilj z naskokom 62 stotink sekunde prevzela vodstvo. Do konca je svoje izhodišče iz prve vožnje popravila za šest mest ter se še četrtič na slalomih za svetovni pokal v tej zimi prebila v najboljšo petnajsterico. Dvakrat je bila del najboljše deseterice s šestim mestom na prvem slalomu v Leviju in kot sedma v Killingotonu. Druga slovenska predstavnica Neja Dvornik se ni uvrstila v finale, potem ko je na prvi progi odstopila.

Po štirih ženskih slalomih si prvo mesto posebnega seštevka delita Holdener in Shiffrin, obe imata enak seštevek točk 325. Shiffrin (385) pa v skupnem seštevku vodi z zgolj 19 točkami prednosti pred Wendy Holdener. Najboljša Slovenka je Ana Bucik, ki je v slalomskem seštevku s 118 točkami na sedmem mestu, v skupnem s 138 točkami pa na 13.