STA
STA
0 09.07.2023 22:07:16

Slovenski plezalki do šestega in sedmega mesta v Chamonixu

Slovenski športni plezalki Mia Krampl in Vita Lukan sta v finalu tekme svetovnega pokala v težavnosti v francoskem Chamonixu zasedli šesto oziroma sedmo mesto. Slavila je Južnokorejka Kim Jain. Sledi še moški finale najboljše osmerice.

Ženski finale se je sicer začel s polurno zamudo, saj so morali postavljavci popraviti enega od oprimkov v steni. Prva se je s posodobljeno smerjo spopadla Lukan in pri oprimku 29+ po neuspešnem skoku končala nastop. Bolj uspešna je bila na istem mestu Krampl, ki pa se je v težavah znašla pri 33. oprimku in tam zdrsnila iz smeri.

Za Lukan je bila to najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu po lanski Džakarti, ko je bila šesta. Krampl je bila to sezono vselej v finalu tekem v težavnosti, v Innsbrucku je bila šesta, v Villarsu pa peta.

V polfinalu so plezale še tri Slovenke, Lana Skušek je končala na 17., Sara Čopar na 19., Lucija Tarkuš pa na 24. mestu.

V Chamonixu, kjer so manjkale nekatere najboljše plezalke, je slavila Korejka Kim. Ta je prišla do 43+ oprimka. Za njo sta se z 38+ oprimkom zvrstili Japonka Nonoha Kume in Francozinja Helene Janicot. Prva je imela boljši izid v polfinalu in je zato zasedla končno drugo mesto.

Po koncu ženske preizkušnje se bo začel še moški finale najboljše osmerice z enim Slovencem, Luko Potočarjem. Ta je bil v polfinalu osmi in se skozi šivankino uho uvrstil med finaliste.

V slovenski reprezentanci tokrat ni bilo zvezdnice Janja Garnbret, ki bo zaradi priprav na avgustovsko svetovno prvenstvo v Bernu poleg Chamonixa izpustila tudi tekmo v težavnosti prihodnji konec tedna v Brianconu.