21. 4. 2024,
21.36

1 teden, 4 dni

Thermometer Blue 0,18

Thomas Müller Stuttgart Kevin Kampl Benjamin Šeško Benjamin Šeško RB Leipzig Bayern München Bayer Leverkusen nemško prvenstvo Bundesliga

Nedelja, 21. 4. 2024, 21.36

Nemško prvenstvo, 30. krog

Bayer z golom v izdihljajih tekme nadaljeval neverjetni niz

Borussia Dortmund - Bayer 04 Leverkusen | Bayer, ki si je že zagotovil naslov nemškega prvaka, je na gostovanju v Dortmundu v 97. minuti vknjižil točko in niz neporaženosti podaljšal na 45 tekem. | Foto Guliverimage

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so po potrditvi naslova nemškega prvaka – ob tem so med tednom napredovali tudi v polfinale lige Europa – pri Borussii iz Dortmunda remizirali z 1:1. Do izenačujočega gola, s katerim so niz neporaženosti podaljšali na novo rekordno številko 45, so prišli v osmi minuti sodnikovega dodatka. S tem so tudi Borussii preprečili, da bi po številu točk na četrtem mestu, ki vodi neposredno v ligo prvakov, ujela Leipzig. Ta ohranja dve točki prednosti. Na uvodni nedeljski tekmi je Werder Bremen z 2:1 premagal tretji Stuttgart, na zadnji nedeljski pa je Mainz, ki se bori za obstanek, remiziral (1:1) s Freiburgom.

Real Madrid  Vinicius Junior
Sportal Pep ne more verjeti: streli, koti, drugega gola pa ne! Real napredoval po enajstmetrovkah.

Na obračunu pete (Borussia) in vodilne ekipe (Bayer) so gledalci dolgo čakali na prvi zadetek, v 81. minuti pa je po voleju z desnico z bližine le zadel Niclas Füllkrug. Ko je že kazalo na zmago Dortmundčanov, pa je v osmi minuti sodnikovega dodatka po podaji iz kota z glavo zadel Josip Stanišić in podaljšal niz neporaženosti v prvenstvu na 30 tekem, niz vseh tekem neporaženosti Bayerja pa na 45.

RB Leipzig Benjamin Šeško | Foto: Guliverimage Foto: Guliverimage RB Leipzig je za svojo 18. zmago v sezoni v soboto z 2:1 premagal Heidemheim. To je njihova tretja zaporedna zmaga, četrta na zadnjih petih tekmah. Zadela sta najboljša strelca Leipziga, Lois Openda svoj 23. in Benjamin Šeško svoj deseti gol sezone. Po podaji Davida Rauma je natančno meril v daljši kot gola domačega vratarja. Član slovenske reprezentance je začel v prvi postavi, zabil svoj sedmi gol v spomladanskem delu sezone in igral do 79. minute. Kevin Kampl priložnosti za igro ni dobil.

Dva gola je zabil Thomas Müller, Bayern je zmagal s 5:1. | Foto: Reuters Dva gola je zabil Thomas Müller, Bayern je zmagal s 5:1. Foto: Reuters Bayern München je po porazih proti Heidenheimu in Dortmundu izgubil še zadnje možnosti za nemški naslov prvaka, zdaj pa spet igra bolje. Najprej je napredoval v polfinale lige prvakov, v bundesligi pa dosegel drugo zaporedno zmago. In to kakšno! Berlinski Union so Bavarci premagali s kar 5:1. Dva gola je dal kapetan Thomas Müller, seveda pa je zadel tudi prvi strelec lige Harry Kane. Britanec je zdaj pri 33 golih. Na lestvici strelcev mu z osmimi manj na drugem mestu sledi Serhou Guirassy.

Z zmago Eintrachta nad Augsburgom (3:1) se je v petek začel 30. krog nemškega prvenstva, kjer je prvak že znan. Že prejšnji krog si je zgodovinski prvi naslov priigral Bayer iz Leverkusna.