Švicarka je poskrbela za presenečenje, Ilka Štuhec na koncu šesta

5

Jasmine Flury | Naslov se nasmiha Švicarki Jasmine Flury. | Foto Reuters

Naslov se nasmiha Švicarki Jasmine Flury.

Na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Meribelu je v smuku nekoliko presenetljivo zmagala Švicarka Jasmine Flury, druga je bila Avstrijka Nina Ortlieb, tretja pa Švicarka Corinne Suter. Slovenska smučarka Ilka Štuhec je tekmovanje končala na 6. mestu. Prva favoritinja Sofia Goggia je bila diskvalificirana.

Ilka Štuhec je tekmovanje končala na šestem mestu. | Foto: Reuters Ilka Štuhec je tekmovanje končala na šestem mestu. Foto: Reuters Ilka Štuhec: Nič si nimam očitati

Ilka Štuhec si je zaostanek nabrala še v zgornjem delu proge in bolj kot ne je postalo jasno, da se bo težko vmešala v boj za medaljo. Naša trenutno najboljša smučarka je v cilj prišla šesta, njen zaostanek za najboljšo je bil 42 stotink.

"Če sem iskrena, nisem najbolj zadovoljna. Moram povedati, da sem današnjo vožnjo zares super čutila. Dodala sem stvari, ki sem jih želela popraviti. Nekateri predeli so bili zares super in hitri, tako da si nimam nič očitati," je uvodoma za slovensko nacionalno televizijo povedala naša smučarka, ki ni želela iskati razlogov, zakaj ni bila še hitrejša.

A je Štuhčeva vseeno priznala, da je končni vrstni red presenetil tudi njo. "Da, zelo. Ogledala si bom njihove vožnje in potem gremo naprej. Sezona se nadaljuje," je še povedala naša smučarka, ki ima v svoji vitrini že dva smukaška naslova.

Je tekmo krojilo tudi močno sonce?

Takoj po tekmi so se začela namreč pojavljati ugibanja, da je tekmo krojilo tudi močno sonce. Torej, da so imele tekmovalke z nižjimi štartnimi številkami boljše pogoje na progi.

Dvaintridesetletnica se je sredi decembra po skoraj štirih letih vrnila na zmagovalni oder svetovnega pokala, ko je bila v St. Moritzu druga. V Cortini D`Ampezzo je stopnjevala formo, najprej zasedla še eno drugo mesto, na drugem smuku je ugnala vso konkurenco.

Čustveni dnevi za Štajerko

Štuhčeva je bila na prvem treningu smuka tretja, drugega je izpustila, na tretjem pa je zasedla 18. mesto. Zadnje dni je preživela na "čustvenem vrtiljaku". Njena mati in trenerka Darja Črnko si je namreč pri padcu v Franciji zlomila nogo in tam že prestala operativni poseg.

Smuk, ženske, Meribel SP | Foto: Reuters Foto: Reuters

Izjemno majhne razlike

Flury je za prvo zlato kolajno v karieri za vsega štiri stotinke sekunde ugnala Avstrijko Ortlieb, še osem stotink več pa je zaostala Suter. Ta je resda predala žezlo najboljše smukačice z zadnjega svetovnega prvenstva v Cortini d'Ampezzo, zlato pa je kljub temu ostalo v švicarskih rokah.

Flury je pred tem v karieri v svetovnem pokalu slavila le eno zmago v superveleslalomu v domačem St. Moritzu leta 2017, na stopničkah pa je stala še v smuku v Garmisch-Partenkirchnu januarja lani. Na SP je najvišje pred današnjim smukom posegla do 12. mesta v smuku prav v St. Moritzu 2017.

Sofia Goggia je naredila napako in bila diskvalificirana. | Foto: Reuters Sofia Goggia je naredila napako in bila diskvalificirana. Foto: Reuters

Prva favoritinja je doživela veliko razočaranje

Prva favoritinja preizkušnje Italijanka Sofia Goggia je bila diskvalificirana, že tako pa je v cilju zaostala za najhitrejšimi. Švicarka Lara Gut-Behrami je bila deveta (+0,71), Norvežanka Ragnhild Mowinckel pa deseta (+0,84).

V nedeljo bodo organizatorji izpeljali še moški smuk (11.00), s čimer se bo končal prvi del prvenstva s hitrimi disciplinami. Na startu bodo trije Slovenci, in sicer Martin Čater, Miha Hrobat in Nejc Naraločnik.