Trebanjci v Celju potrdili šampionske ambicije

Koprski rokometaši so državno prvenstvo odprli z zmago pri novincih iz Ljubljane. V prvi B ligi pa so se točk veselili Izolani in Ajdovci, medtem ko so bili Hrpeljci poraženi.

Andraž Kete (z žogo)  je bil napadalno najučinkovitejši mož v
koprskih vrstah ob zmagi v Ljubljani.    Foto: Zdravko Primožič/FPA
Andraž Kete (z žogo) je bil napadalno najučinkovitejši mož v koprskih vrstah ob zmagi v Ljubljani.  Foto: Zdravko Primožič/FPA

Uvodni krog nove rokometne sezone je seveda zaznamoval derbi v Celju, kjer so Trebanjci prizadejali poraz branilcem naslova. Izbranci Uroša Zormana so si pot do točk utrli že v prvem delu, ko so povedli celo za šest golov. Na začetku drugega polčasa pa so odbili juriš Celjanov, ki so se približali na dva zadetka, a v nadaljevanju niso mogli ogroziti zmage Dolenjcev.

Prva A liga

Prevetrena zasedba Alema Toskića je pogrešala zadetke izkušenih rokometašev, v prvi vrsti kapetana Žige Mlakarja in tudi Kraševca Grege Krečića, ki se nista vpisala med strelce. Na drugi strani pa je bil nekdanji član koprskega kluba Staš Slatinek Jovičić s sedmimi goli najučinkovitejši posameznik tekme. Nemara so po dvojnem obračunu kvalifikacij za evropsko ligo kljub izpadu z Brago tekmovalni ritem prej ujeli Trebanjci, ki bi lahko vložili kandidaturo za naslov. Še posebej, če bodo v nedeljo ponovili vajo in doma ugnali Velenjčane. Zasedba Zorana Jovičića je v soboto doma premagala Škofljico. Strelski prispevek Domna Tajnika, ki se je preselil v Makedonijo, je s šestimi goli nadomestil Enej Slatinek Jovičić. Tri je dodal še en nekdanji rokometaš Kopra Tilen Sokolič.

Prva A liga

1. krog - Dobova : Jeruzalem Ormož 20:29 (8:13), Gorenje Velenje - Škofljica 30:24 (12:9), Celje Pivovarna Laško : Trimo Trebnje 25:29 (11:15), Ljubljana : Koper 27:32 (13:15), Riko Ribnica : Sviš Ivančna Gorica 27:30 (13:15), Slovenj Gradec - LL Grosist Slovan 26:26 (14:13), Krka : Urbanscape Loka 31:20 (12:11).

Ljubljana : Koper 27:32 (13:15).

Dvorana na Galjevici, gledalcev 85 sodnika: Deržek in Lesar.

Ljubljana: Logar (2 obrambi), Mlakar (10 obramb), Lukman, Jaklič 2, Novak, Brulec, Kmetič 2, Nosan, Kamnikar 3, Makivić 1, Kamenicki 1, Lukman 8 (1), Pernovšek 7 (6), Gombač, Tomšič, Ključanin 3.

Prva B liga

1. krog - Ajdovščina : Kočevje 32:26 (16:12; najboljši domači strelci Pinterič 11 golov, Svetik 8, Furlan 5), Mokerc : Gorišnica 34:22 (17:10), Grosuplje : Jadran Hrpelje Kozina 29:25 (14:9; Britovšek 8, Bedene 6), Šmartno : Radovljica 25:34 (14:20), Črnomelj : Hrastnik 33:30 (16:17), Velika Nedelja : Butan plin Izola 25:32 (10:15; Dugajlić 8, Smej 7, Mičovič in Stopar 6); Krško prosto.

Koper: Jelovčan, Morato, Đurica (8 obramb), Poklar 3, Konjevič, Bekrić, Moljk 1, Beganović, Muminović 2, Groff, Zugan 3, Sanabor 2, Makuc 5 (1), Kete 6, Breznikar 6 (2), Bratkovič 4 (3).

Sedemmetrovke: Ljubljana 8 (7), Koper 6 (6); izključitve: Ljubljana 12, Koper 8 minut.

LJUBLJANA Koprčani so sezono odprli z načrtovano zmago. Ni šlo sicer vse gladko, a za začetek je pomembno, da so vknjižili dve točki. Novi trener Boris Lisica bo tako lahko bolj mirno zastavil prvenstveno nadaljevanje. Popotnica za sobotni domači obračun s Škofjeločani je torej dobra, v Ljubljani so si jo Koprčani priigrali v drugem polčasu. V prvem so se gostitelji tudi po zaostanku s štirimi goli vztrajno vračali v igro. Povratnik v koprske vrste Sandi Muminović je tik pred odmorom sicer poskrbel za dva gola prednosti, ki so jo Koprčani v nadaljevanju nadgradili. V 40. minuti so po zadetku Kleja Sanaborja obnovil naskok štirih golov, ki ga vztrajni gostitelji do konca tekme niso mogli več ogroziti.

Prva B liga

Uvodni krog je takoj ponudil obračun novincev, ki so ga dobili Ajdovci. Tekmo so gostitelji dejansko prelomili v svojo korist v zadnji tretjini prvega polčasa, ki so ga sklenili z delnim izidom 8:2. Za kočevsko obrambo je bil nerešljiva uganka Črt Pinterič, ki je s strelsko pomočjo Janija Svetika in Tiana Furlana ter ob enajstih obrambah vratarja Žana Vodopivca tudi v nadaljevanju držal Kočevce na varni razdalji.

Do zmage so v Prlekiji prišli tudi Izolani. Vratarska naveza Martin Kocjančič-Aleš Štavar je prispevala družno 14 obramb, tudi v napadu pa so imeli gostje več razpoloženih igralcev, ki so do odmora poskrbeli za lepo prednost Izolanov. Gostitelji se tudi v nadaljevanju seveda niso predali, a so vendarle morali izobesiti belo zastavo, ko je Dimitrij Mičovič v 54. minuti zaokrožil delni izid 3:0 in izolsko vodstvo povišal na šest golov.

Hrpeljci so v Grosupljem po pričakovanju ostali praznih rok. David Tepić je sicer goste v 11. minuti popeljal v vodstvo s 5:3, a kaj ko so v naslednjih enajstih minutah dosegli le en gol. Medtem se je tehtnica nagnila na stran domačinov, ki so prvi polčas sklenili z lepo prednostjo petih golov. V nadaljevanju so imeli Hrpeljci svetle prebliske, a tudi mrke, ki jim niso dovolili, da bi ogrozili domačo zmago.