ku
ku
3 06.11.2023 06:34:22

Dallas je vrnil udarec, a navijači so v skrbeh zaradi Dončića! (video)

Dallas je prišel do nove zmage v letošnji sezoni lige NBA, izgubil je le proti Denverju. A trenutno skrbi stanje Luke Dončića.

Po tem, ko je Dallas moral priznati premoč aktualnemu prvaku lige NBA, Denverju, so Teksašani prišli do svoje pete zmage na šestih tekmah. tokrat so bili s 124:118 boljši od ekipe Charlotte Hornets. Luka Dončić je bil sicer najučinkovitejši član svoje ekipe s 23 točkami, 12 skoki in 9 asistencami, a je bil ves čas tekme v bolečinah in je stiskal zobe, njegov met, predvsem za tri točke pa je bil izjemno slab - zadel je le eno trojko iz devetih poskusov.

Zgodilo se je tudi to, da v prvi četrtini štiriindvajsetletni Slovenec v svojo statistiko ni vpisal niti ene točke, v prvem polčasu pa jih je imel le osem, pri tem pa je zgrešil vseh šest metov za tri. Dallas je ob polčasu zaostajal s 50:62.

V tretji četrtini je Dallas brez Dončića na parketu ujel priključek, poznala se je predvsem vrnitev Kyrieja Irvinga, Dallas pa je po tretji četrtini zaostajal le za točko (83:84). Po izjemnem zabijanju Dallasovega mladeniča Hardyja je Dallas izenačil na 86:86, sledili sta dve zaporedni trojki Charlotta, a so se košarkarji iz Teksasa izkazali z igro v obrambi, tako je po ukradeni žogi za tri zadel Tim Hardaway Jr. in prvič je Dallas povedel. Ključni trenutki so bili, ko je z Dončić z izjemno asistenco zaposlil Livelyja, nato pa zadel še sam, s pomembno trojko pa je zmago zapečatil Grant Williams.

Kar sedem košarkarjev Dallasa je tekmo končalo z dvomestnim številom točk: Dončić 23, Williams 18, Irving 15, Lively 15, Hardaway 16, Hardy 14 in Powell 10.

Značke: luka-dončić, dallas