Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

ku
ku
0 17.04.2022 08:21:28

Ali Luka pripravlja MAŠČEVANJE?! Ob Dončićevem pogledu ob koncu tekme vas bo kar zmrazilo! (video)

Košarkarji Golden State Warriors in Philadelphia 76ers so pred domačimi navijači z zmago mirno začeli končnico prvenstva NBA, v kateri moštva igrajo na štiri zmage. Medtem pa so v Memphisu in Dallasu že po prvi tekmi zaradi porazov pod pritiskom. Pri Dallasu upajo na čimprejšnjo vrnitev Luke Dončića, ki pa bo bržkone izpustil tudi drugo tekmo.

Dallas Mavericks so v "evropskem terminu" s porazom odprli končnico proti Utah Jazz, ki so zmagali z 99:93, Dončić pa zaradi poškodbe leve mečne mišice ni igral za Dallas. Tesen obračun ekip je postregel z zanimivo končnico, v kateri so se domači približali tudi zgolj na točko, a zadnjo minuto so bolje odigrali gosti.

Pri Dallasu, kjer si ne smejo privoščiti še enega domačega poraza, če se želijo prvič po naslovu z legendarnim Dirkom Nowitzkim leta 2011 prebiti v drugi krog končnice, sta bila s 26 oziroma 22 točkami najboljša Jalen Brunson in Spencer Dinwiddie.

"Izgubili smo za šest točk, jaz sem zgrešil šest prostih metov. Tudi brez Luke smo povsem blizu Utaha. Če kaj, bi po mojem mnenju morala biti to spodbudna novica za naše navijače," je po porazu dejal Dinwiddie.

"Danes so bili pač boljši. Lahko jim čestitamo. Četudi sta njihova oba prva strelca dosegla po okoli 30 točk, pa smo jih še vseeno zadržali pod 'stotico', kar je lep uspeh. Mislim, da imamo veliko prostora za optimizem," niso bili razočarani v taboru Dallasa.

Pri gostih pa je bil z 32 točkami ob sicer skromnem metu 10-29 najboljši Donovan Mitchell, Bojan Bogdanović pa jih je dodal 26.

Utah je prednjačil predvsem v skoku, ki ga je dobil s 53:34, Rudy Gobert je ob tem pobral kar 17 žog pod obema obročema. Dallas pa je za nameček metal le 38-odstotno iz igre.

Druga tekma bo v noči s ponedeljka na torek spet v Dallasu, tudi zanjo pa je Dončić, ki je tokrat obračun spremljal s klopi in med tekmo grizljal pokovko, še pod vprašajem.

Vrnitev Curryja in zmaga Golden Stata

Boljše so končnico pred domačimi navijači v San Franciscu začeli Golden State Warriors, ki so ob vrnitvi Stephena Curryja premagali Denver Nuggets s 123:107. Curry se je vrnil v ekipo po poškodbi stopala in zaigral prvič po 16. marcu ter s klopi v dobrih 21 minutah na igrišču zabeležil 16 točk, tri skoke in štiri podaje.

Bojevniki so imeli igro pod nadzorom v drugem polčasu, s 30 točkami pa se je izkazal Jordan Poole, ki je prvič v karieri zaigral v končnici. Klay Thompson je k zmagi dodal 19 točk.

Nikola Jokić pri zlatih zrnih ni imel najboljšega dne. Najkoristnejši igralec (MVP) pretekle sezone ni našel odgovora na poteze tekmecev, a je kljub temu zbral 25 točk in deset skokov. Štiri minute je za Denver odigral tudi Slovenec Vlatko Čančar, vendar se ni vpisal med strelce; zbral je po en skok in podajo.

"Brez dvoma imajo orodje za zmago. Mislim, da sem zgrešil nekaj lahkih metov, a so me tekmeci res dobro znali zaustaviti," je po tekmi dejal Jokić in dodal: "Torej moram biti naslednjič boljši. Vsaj polaganj in lahkih metov ne smem zgrešiti."

Na zahodu so bile tri tekme, prednosti domačega terena na prvi tekmi tako kot Dallas niso izkoristili Memphis Grizzlies, ki so proti Minnesota Timberwolves izgubili s 117:130.

Anthony Edwards je bil ob svojem prvencu v končnici prvi strelec tekme s 36 točkami, Karl-Anthony Towns je k zmagi dodal 29 točk in 13 skokov. Malik Beasley je za volkove, ki komaj drugič po letu 2004 nastopajo v končnici lige NBA, dodal 23 točk.

Na vzhodu so Philadelphia 76ers zanesljivo s 131:111 premagali Toronto Raptors. Domači so na tekmi zaostajali le pri 0:4 in 4:5, nato pa je ekipa okoli zvezdnikov Joela Embiida in Kyrieja Irvinga prevzela nadzor.

Center Embiid je dosegel 19 točk in 15 skokov, a prvi igralec domače ekipe je bil tokrat Tyrese Maxey z 38 točkami. James Harden je bil dober podajalec s 14 asistencami in obenem dosegel 22 točk, Tobias Harris pa 26.

Značke: nba, košarka