Vlhovi šesti jelenček, Slovenke upajo na boljši jutri

Levi, 11. novembra - Petra Vlhova je zmagovalka slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Leviju. Slovakinja je bila za šestega severnega jelena najhitrejša že v prvi vožnji. Najbolj se ji je približala Nemka Lena Dürr. Finale je minil brez slovenskega pridiha. Nobena od štirih Slovenk se ni uvrstila v finale. Jutri bo na sporedu še en slalom.

Hrvaška.
Slovaška smučarka Petra Vlhova.
Arhiv STA

Kranjska Gora.
Svetovni pokal v alpskem smučanju, ženski slalom.

Avstrijka Katharina Liensberger, četrta na prvi progi, je bila na koncu tretja. Najboljša slalomistka minule zime Američanka Mikaela Shiffrin je bila četrta. Po prvi vožnji je bila tretja.

Andreja Slokar in Ana Bucik sta odstopili, Neja Dvornik, ki je za razliko od izkušenejših Bucik in Slokar prvo vožnjo prevozila od starta do cilja, je na 31. mestu za sedem stotink sekunde zapravila še eno vožnjo. Nika Tomšič je uspešno končala prvo vožnjo, a je bil njen zaostanek 5,28 sekunde prevelik za še en nastop.