Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

ku
ku
0 07.02.2024 06:20:53

Dončić je v drugem polčasu odvrgel zaščitno masko in pojasnil: "Raje sem tvegal ..."

Košarkarji Dallas Mavericks so v Brooklynu s 119:107 premagali Nets. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je za zmagovite goste za eno podajo zgrešil deseti trojni dvojček v sezoni, zbral je 35 točk, 18 skokov in devet podaj.

Kyrieju Irvingu so na začetku tekme žvižgali vsakič, ko se je dotaknil žoge, saj je bilo dogajanje v času pred prestopom v ekipi mrežic vse prej kot idilično. Toda to se je v nadaljevanju spremenilo in tako je doživel tudi aplavze za nekaj izjemnih prodorov ali trojk.

Kmalu se mu je v razigrani igri pridružil tudi Dončić, ki je dobesedno snel masko po petih minutah dvoboja. V Barclays Centru se je ogreval in tekmo tudi začel z zaščitno masko zaradi poškodbe nosu po udarcu ob zmagi prejšnji večer v Philadelphii.

""Nisem mogel igrati z masko, ni prilagojena mojemu obrazu, zato sem raje tvegal kakšen nov udarec v obraz. To se na srečo ni zgodilo, tako da se je vse dobro končalo," je po tekmi pojasnil Dončić.

Značke: dallas, dončić