Šport > Košarka
219 ogledov

Prej še nikoli, danes kar dvakrat

AS Monaco - Fenerbahçe X Fenerbahçe je v Monaku slavil po podaljšku.
Z odločilnima petima tekmama serije se je v Monaku in Barceloni dopolnila polfinalna zasedba Evrolige.

Košarkarji Fenerbahçeja so v gosteh po podaljšku premagali Monaco (79:80) in si zagotovili nastop na turnirju najboljše četverice v Berlinu. V polfinalu se bodo turki udarili z atenskim Panathinaikosom.

Fenerbahçe si je tako zagotovil možnost, da se bori za še drugi naslov prvaka Evrolige po letu 2017. Monaco je bil tokrat zelo blizu napredovanju na zaključni turnir, a so bili predstavniki turške zasedbe bolj zbrani v odločilnem trenutku odločilne tekme. Po koncu rednega dela tekme je bilo 70:70.

Fenerbahçe je postal prvo gostujoče moštvo, ki je zmagalo na peti tekmi. Monaco je vodil večji del prvega polčasa, saj sta Donatas Motiejunas in Mike James gostiteljem omogočila prednost 40:35. Tarik Biberović je Fenerbahçeju po 30 minutah znova priigral vodstvo s 55:56. Monaco je imel ob koncu rednega dela priložnost za zmago, a je Elie Okobo zgrešil ob zvočnem signalu. V podaljšku je Nick Calathes zadel zaporedne trojke in dodal ključno ukradeno žogo ter popeljal Fenerbahçe na zaključni turnir.

Grki šokirali Katalonijo

Barcelona Olympiacos Evroliga | Avtor: Profimedia Profimedia

Pirejski Olympiacos je na odločilni peti tekmi v gosteh ugnal Barcelono (59:63) in si zagotovil polfinalni obračun proti madridskemu Realu. Olympiacos se je po dramatični zmagi nad Barcelono v gosteh prebil v tretji zaporedni finalni turnir najboljše četverice.

Srečanje je bilo zelo izenačeno, nobena ekipa si ni priigrala več kot sedem točk prednosti, v sklepne minute pa so bolje odigrali gostje.

Za Katalonce je Nico Laprovittola prispeval 17 točk in sedem skokov. Pri Grkih je Shaquielle McKissic dosegel 12, Nikola Milutinov pa po deset točk in skokov.