Magdeburg Celje Pivovarna Laško Rokometna liga prvakov

Sreda, 21. 2. 2024, 20.26

2 meseca

Rokometna liga prvakov, 12. krog

Nov visok poraz Celjanov

Liga prvakov: Celje Pivovarna Laško - Montpellier | Celjani so v tej sezoni lige prvakov še brez točke. | Foto Jan Gregorc/www.alesfevzer.com

Celjani so v tej sezoni lige prvakov še brez točke.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 12. krogu lige prvakov doma s 27:37 (12:18) izgubili z nemškim Magdeburgom, branilcem naslova, in po izenačenih prvih delih polčasov ostajajo brez zmage v tem elitnem klubskem tekmovanju. Celjska ekipa bo naslednjo tekmo igrala 28. februarja na Portugalskem proti Portu.

Alex Bognar
Sportal Madžar Bognar je prva okrepitev rokometnega Celja za sezono 2024/25

Tim Cokan je bil z osmimi goli prvi strelec domačih, pet jih je dal Mitja Janc, po osem zadetkov sta na drugi strani vpisala tudi Omar Ingi Magnusson in Lukas Mertens.

Slovenski prvak tako kot edini v skupini B tudi po svoji dvanajsti tekmi v skupinskem delu lige prvakov ostaja brez zmage, tokrat pričakovano brez uspeha proti nemškim podprvakom s številnimi izvrstnimi tujimi igralci.

Ti so sredi junija lani na finalni tekmi zaključnega turnirja rokometne lige prvakov v Kölnu po podaljšku premagali poljske Kielce s 30:29 in četrtič zmagali v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju po letih 1978, 1981 in 2002.

Tim Cokan je dosegel osem golov. | Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Tim Cokan je dosegel osem golov. Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com

Kaj se je dogajalo

Dvajsetletni Mitja Janc je z dvema goloma uvodoma poskrbel za 1:0 in 2:1 za domačo zasedbo. Šele ob koncu enajste minute so gostje prvič povedli (4:3). Domači so uspešno lovili gol zaostanka za izenačenje vse do sredine polčasa, ko je švedski reprezentant Albin Lagergren povišal prednost na dva gola (9:7).

Takoj nato je bilo 10:7 in Alem Toskić je na domači klopi zahteval minuto odmora, saj so gostje začeli prebijati sprva izjemno trdno in agresivno obrambo Celja. Nekaj časa je ostajala razlika treh ali dveh golov, potem so tudi s protinapadi gostje ob polčasu pobegnili na šest golov razlike.

Tadej Mazej je odvzel žogo in z golom v protinapadu dosegel prvi zadetek v drugem polčasu. A se Celjanom nato ni uspelo še bolj približati, vratar Sergey Hernandez Ferrer je zbral uspešna posredovanja v nizu. Na drugi strani se je ponovila zelo trdna in agresivna obramba domačih iz prvega dela prvega polčasa in Celjani so v deseti minuti drugega dela znižali zaostanek na dva gola (20:22), ko je vratar Rok Zaponšek poslal žogo v prazno mrežo in je nato Žiga Mlakar zadel iz polprotinapada.

A se je ponovil prvi polčas, Celjanom je zmanjkalo moči po izjemnem boju v obrambi, njihove napake pa je nemški predstavnik kaznoval s protinapadi in kmalu po polovici znova prišel do petih in nato šestih golov prednosti. Osem minut pred koncem je bilo 32:24 in tekma je bila odločena.

Celjani bodo po tekmi v Portu igrali še proti GOG Gudmeju za konec evropske sezone.