218139

Leverkusen proti Mainzu po absolutni rekord neporaženosti

Avtor: Šport TV
20. 2. 2024, 12.33

Bayer Leverkusen je v soboto z rezultatom 1:2 premagal Heidenheim. S to zmago so Lekarnarji nadaljevali svoj niz neporaženosti. Četa Xabija Alonsa poraza ne pozna že 32 tekem. V petek bodo doma proti Mainzu lovili absolutni rekord nemške Bundeslige.

Bayer je zadnjikrat izgubil v gosteh proti Bochumu v poslednjem krogu lanske sezone nemškega prvenstva. Od takrat je na 32. tekmah zbral štiri remije in kar osemindvajset zmag. Za Lekarnarji je res izjemno obdobje, kar potrjuje tudi dejstvo, da so z zmago proti Heidenheimu izenačili rekord, ki je bil v lasti Bayerna. Bavarci so pod taktirko Hansija Flicka v sezonah 2019/2020 in 2020/2021 prav tako odigrali 32 tekem brez poraza.

Za varovance Xabija Alonsa pa je bilo nadaljevanje niza še malo slajše, saj je Bayern v nedeljo nekoliko presenetljivo izgubil v gosteh pri Bochumu. Razlika med Bavarci in Lekarnarji je tako narasla že na osem točk. Večje prednosti v prvenstvu Leverkusen še ni imel.

Proti Heidenheimu je Alonso nekoliko premešal začetno postavo. Na klopi je pustil Nathana Tello in Edmonda Tapsobo. “Izbira začetne enajsterica nikoli ni lahka. Ampak igralci ponavadi vedno razumejo moje odločitve. Če pa pride do kakšnega nesporazuma, pa sem vedno na voljo, da jim stvari pojasnim. Naslednji trije meseci bodo ključni za našo sezono. Potreboval bom čisto vse svoje igralce tako, da bodo vsi dobili svojo priložnost”, je izjavil španski strateg.

Na sobotni tekmi je Alosno postavil nov osebni mejnik. Na klopi Bayerja sedi že 500 dni. “Ne praznujem tega, da sem že 500 dni trener Bayerja, sem pa vesel zaradi naše predstave in novih treh točk”, je ob tem dejal 42-letni Španec. Poleg tega, da so izenačili niz Bayerna, se Leverkusnu nasmiha še en rekord. So edina ekipa v Bundesligi, ki v letošnji sezoni še ni izgubila. Tako imajo možnost, da postanejo prvi klub v zgodovini nemškega nogometa, ki bi sezono končala brez poraza. Tak dosežek je uspel le redkim evropskim klubom. Najbolj znan je najbrž primer Arsenala iz sezone 2003/04, ko so pod taktirko legendarnega Arsena Wengerja sezono končali neporaženi.

Bayer bo imel že v petek možnost za nadaljevanje svojega niza. Doma bo gostil Mainz, ki na lestvici zaseda predzadnje mesto. Na papirju bi morala biti rutinirana zmaga za Lekarnarje. Kljub temu pa njihov vezist Granit Xhaka opozarja: “Takšne tekme moramo zmagati. Ni pomembno kako bomo odigrali, ključno je le to, da odnesemo vse tri točke”.

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več