[3]
208693

Slovenske košarkarice z zmago proti Bolgariji do prvih točk v kvalifikacijah za EP

Avtor: Aljaž Pirnat
12. 11. 2023, 20.08

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je v drugi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2025 doma premagala Bolgarijo z 78:63 (14:17, 35:36, 62:52).

Varovanke grškega selektorja Georgiosa Dikaiulakosa so v ljubljanski dvorani Kodeljevo odigrale prvo domačo tekmo v kvalifikacijah za EP 2025. Po uvodnem gostujočem porazu proti favorizirani Madžarski (51:70) so Slovenke tokrat na domačem parketu pričakale Bolgarke, ki so za uvod doma v izenačenem dvoboju izgubile s Finkami s 65:75.

Tekma je bila za Slovenke v “lovu” na peti zaporedni nastop na EP izjemnega pomena, saj se na prvenstvo stare celine uvrstijo zmagovalke skupin ter štiri najboljše drugouvrščene reprezentance. Bolgarke, ki so na treh uradnih medsebojnih obračunih Slovenijo premagale le na prvem 2013, so bile v prvem polčasu zahteven tekmec Sloveniji, ob polčasu so gostje vodile s 36:35.

A po glavnem odmoru so Slovenke zaigrale kot prerojene, v tretji četrtini, ki so jo dobile s 27:16, so naredile odločilno razliko. V sklepni četrtini so Slovenke prednost še nekoliko višale, ta pa je bila tako dovolj velika, da so tekmo varno pripeljale do konca.

Kvalifikacijski cikel se bo nadaljeval šele novembra 2024. Takrat se bodo slovenske košarkarice najprej v gosteh merile s Finsko, nato pa še doma z Madžarsko. Konec kvalifikacij bo februarja 2025.

Vir: STA

1

2

Nekdanji kralj strelcev: Jakupović in Matko že zdaj pri zavidljivem številu golov! (VIDEO)...Več

3

Krznar: “Za poraz je kriv prvi polčas, eksperimentiranje se ni obrestovalo” (VIDEO)...Več

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več