[3137]
222440

Avtor: Klemen Verlič
6. 4. 2024, 18.23

Nogometaši Bayerna iz Münchna so si privoščili nov spodrsljaj. Po porazu na Der Klassikerju so v soboto izgubili tudi proti Heidenheimu. Končni rezultat je bil 3:2 v korist gostiteljev.

Branilec naslova Bayern ima po vsakem krogu manj možnosti za teoretično ubranitev lovorike, kmalu pa bo naslov tudi praktično predal Leverkusnu. Danes so si Bavarci privoščili novo blamažo, klonili so proti ekipi, ki šele prvo sezono igra v najmočnejši konkurenci in je s to zmago dosegla največji uspeh v prvoligaški zgodovini. Prav tako je Heidenheim pred tekmo na zadnjih enajstih obračunih Bundeslige zmagal le enkrat.

Bayern je sicer po nekaj težavah na začetku tekme ob koncu prvega dela vodil z 2:0 (Harry Kane z 32. golom v sezoni, Serge Gnabry), a so domači v nadaljevanju uprizorili popoln preobrat.

Video is not available for your country.

Zmago je zrežiral Tim Kleindienst z dvema zadetkoma (51., 79.), pred tem je le minuto pred njegovim prvim zadel še Kevin Sessa. V slabo tolažbo je Bayernu ostal statistični podatek o 700. nastopu Thomasa Müllerja, ki je šele drugi igralec v zgodovini bundeslige po Seppu Maierju s toliko nastopi.

na drugi strani Bayer Leverksuen ni blestel, a je odigral ravno dovolj dobro, da je z 1:0 proti Unionu iz Berlina dosegel 24. zmago v sezoni in je zdaj že pri 76 točkah, 16 več od Bayerna. Do konca sezone je le še šest krogov, tako da bi lahko ob nadaljevanju slabe forme Bayerna Leverkusen naslednji teden že osvojil naslov.

Vir: STA

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več