211807

Bundesliga: Bayer melje naprej, Bayern brez težav premagal Stuttgart

Avtor: Blaž Magdič
17. 12. 2023, 19.20

Nogometaši Bayerja so nadaljevali odlične igre v tej sezoni v nemškem prvenstvu, saj so v 15. krogu bundeslige doma v Leverkusnu premagali Eintracht s 3:0. Tudi njihovi prvi zasledovalci na lestvici, nogometaši Bayerna Münchna so na domačem stadionu slavili visoko zmago; prav tako s 3:0 so premagali Stuttgart.

Vodilno moštvo bundeslige je na domačem stadionu povedlo že v 14. minuti, ko je mrežo Eintrachta zatresel Victor Boniface, tekmo pa so gostitelji odločili na začetku drugega polčasa, ko so zadeli še dvakrat. Najprej je Jeremie Frimpong v 51. minuti povišal na 2:0, zgodba pa je bila končana v 57. minuti, ko je za končnih 3:0 zadel odlični Florian Wirtz.

Bayer ima zdaj na vrhu lestvice štiri točke več od Bayerna, ki pa ima tekmo manj. Tokrat je bavarski velikan doma na Allianz Areni gostil četrtouvrščeni Stuttgart in slavil visoko zmago s 3:0.

Igralec tekme je bil ponovno Harry Kane, ki je dosegel prva dva zadetka za Bayern v 2. in 55. minuti. To sezono je Kane že šestič v bundesligi dosegel dva ali več golov na eni tekmi. Vse skupaj se je končalo z golom južnokorejskega nogometaša Min-Jaeja v 63. minuti.

Že po prvem polčasu bi Bayern lahko dosegel tri gole, vendar je videosodnik Var dva zadetka domačih razveljavil.

Stuttgart je ostal četrti na lestvici in ima osem točk manj od Bayerja.

Nogometaši Freiburga so na prvi nedeljski tekmi 15. kroga pred svojimi navijači premagali Köln z 2:0. Za Freiburg je to tretja zaporedna prvenstvena zmaga in tretjič, ko ni prejel zadetka.

V 62. minuti so gosti ostali z igralcem manj, potem ko si je drugi rumeni karton prislužil Jeff Chabot. Freiburg je prednost kronal natanko deset minut kasneje, ko je za 1:0 zadel avstrijski reprezentant Michael Gregoritsch. Za piko na i pa je v 95. minuti z glavo poskrbel Roland Sallai. Freiburg je skočil na šesto mesto lestvice, Köln pa je trenutno na 15. mestu.

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več