Joao Palhinha je zagotovil Fulhamu točko na stadionu Emirates. Foto: Reuters

Arsenal je udarno začel novo sezono. Osvojil je angleški superpokal in dobil tudi uvodni tekmi Premier lige. Tokrat si je pridelal ogromno priložnosti (streli 17:9, v okvir vrat 9:3, posest žoge 71:29 %), a so si žilavi gostje priigrali nepričakovano točko.

Pereira kaznoval veliko napako Sakaja
Že v 1. minuti so se načrti trenerja Mikela Artete podrli, saj je Bukayo Saka podal naravnost na nogo Andreasa Pereire. 27-letnik je z desno nogo rutinirano matiral Aarona Ramsdala.

Topničarji so imeli terensko premoč, a so igrali preveč zaletavo in brez pravih idej. Po uri igri so nekateri navijači že začeli žvižgati.

Arsenal do preobrata v treh minutah
V 56. minuti je Fabio Vieira zamenjal Kaija Havertza, ki ni imel svojega dne. Portugalec je v 70. minuti z leve strani prodrl v kazenski prostor, branilec Kenny Tete pa ga je podrl. Sodnik Paul Tierney je takoj pokazal na belo točko. Saka je z levo nogo poslal Bernda Lena v napačno smer.

Le tri minute zatem je odlični Vieira z leve strani podal pred vrata, Eddie Nketiah pa je z desno nogo preusmeril žogo v mrežo.

Izključitev Basseyja ni bila usodna
V 83. minuti je veliko neumnost na sredini igrišča naredil Calvin Bassey. Popolnoma po nepotrebnem je po prekršku daleč stran od vrat prejel drugi rumeni karton.

Fulham se tudi z deseterico ni predal. Harrison Reed je podal iz kota, pred vrati pa so gostitelji pozabili na Joaa Palhinha. Portugalec je mojstrsko pospravil žogo v daljši kot.

Arteta je vse stavil na napad. Vstopil je še Gabriel Jesus. Gostje so v 97. minuti izvedli protinapad, Adama Traore je ušel po levi strani, a mu je Ramsdale slepo zaprl kot in ostalo je pri 2:2.

V 100. minuti je Vieira streljal z roba kazenskega prostora, Leno je žogo odbil čez vrata. Po kotu je imel Jakub Kiwior na nogi tri točke, a mu v gneči ni uspelo pospraviti žoge v mrežo.

Bruno Fernandes je z najstrožje kazni rešil rdeče vrage, ki na začetku sezone še iščejo pravo formo. Foto: Reuters

Forest v 4. minuti povedel z 2:0, a ostal praznih rok na Old Traffordu
Z velikimi težavami je točke osvojil Manchester United. Rdeči vragi so bili na obračunu z Nottingham Forestom v težkem položaju, saj so po treh minutah in 48 sekundah zaostajali z 0:2, a na koncu vendarle prišli do preobrata.

Taiwo Awoniyi je že v 2. minuti poskrbel za šok na Old Traffordu. Akcijo je začel na svoji polovici, v sprintu je pritekel pred vratarja Andreja Onanaja in ga zlahka ukanil. V 4. minuti je Morgan Gibbs White s prostega strela podal v kazenski prostor Uniteda, Willy Boly pa je z glavo zatresel mrežo za 0:2.

V 17. minuti je zaostanek znižal Cristian Eriksen. Casemiro, ki je v prvem polčasu zapravil veliko priložnost, je v 52. minuti izenačil, zmago pa je domačim v 76. minuti s strelom s strogo dosojene enajstmetrovke po domnevnem prekršku nad Marcusom Rashfordom zagotovil Bruno Fernandes. Sedem minut pred tem so gostje ostali tudi z igralcem manj, zaradi prekrška nad Fernandesom na robu kazenskega prostora je bil izključen Joe Worrall.

Raheem Sterling je bil junak petkovega večera na Stamford Bridgeu. Foto: EPA

Sterling zrežiral prvo zmago Chelseaja
Nogometaši Chelseaja so se veselili prve zmage v novi sezoni. Na Stamford Bridgeu so odpravili novinca v Premier ligi Luton s 3:0. Junak dvoboja je bil Raheem Sterling, ki je dosegel prva dva gola za Londončane. Natančen je bil v 17. in 68. minuti. Končni izid je v 75. minuti postavil Nicolas Jackson. Luton je z drugim prepričljivim porazom padel na dno, odigrati pa mora še preloženo tekmo z Burnleyjem.

Prvo zmago v sezoni je dosegel Wolverhampton. Z golom Saše Kalajdžića v 87. minuti je v gosteh premagal Everton, ki ostaja brez točke.