Verstappen je blizu drugemu naslovu prvaka. Foto: Reuters

Štiriindvajsetletni Nizozemec Max Verstappen je tako dobil že peto dirko zapored in 11. v tej sezoni, s čimer je le še povišal prednost v skupnem seštevku.

V njem ima šest dirk pred koncem že skorajda neulovljivih 116 točk prednosti pred Charlesom Leclercom. Tretji je Mehičan Sergio Perez (Red Bull). Do konca sezone je na voljo le še 164 točk vključno z najhitrejšimi krogi in eno sobotno sprintersko dirko v Braziliji.

Max Verstappen je v drugi polovici sezone razred zase. Foto: Reuters

Pri zmagah ujel Mansella
Za Verstappna je bila to že 31. zmaga v karieri, s čimer se je na sedmem mestu večne lestvice izenačil z Britancem Nigelom Mansellom. Za eno zaostaja za šestim Špancem Fernandom Alonsom (32). Na vrhu s 103 zmagami ostaja Britanec Lewis Hamilton (Mercedes).

Sedemkratni svetovni prvak je bil tokrat peti, potem ko je startal z 19. startnega mesta po menjavi motorja. Tudi Španec Carlos Sainz ml. (Ferrari) je zaradi novih komponent motorja startal z začelja in se nato povzpel do četrtega mesta.

Prvak hitro napredoval
Verstappen je dirko začel s sedmega mesta, potem ko je po drugem mestu v kvalifikacijah za najhitrejšim Leclercom tja nazadoval po menjavah delov motorja. Začel je zelo hitro, v prvem krogu pridobil tri mesta in se že na začetku petega kroga prebil do drugega. Spredaj je ostal le Leclerc, ki ga je sicer v prvem ovinku napadel Russell, a ni imel prostora za prehitevanje. Monačan je moral zaradi večje obrabe gum prej na postanek, nato pa so pri Ferrariju zamenjali strategijo, ko je bil Monačan na prvem mestu, in skušali nato Verstappna prehiteti z drugim kompletom svežih pnevmatik.

Taktika znova ni uspela
Računica se jim ni izšla, tudi po novi menjavi gum zaradi obtičalega McLarna Avstralca Daniela Ricciarda pa je ostal za Verstappnom, saj se je dirka končala z zmanjšano hitrostjo za varnostnim avtomobilom. Tudi ob žvižgih zvestih Ferrarijevih navijačev v Monzi.