2 leti

MotoGP Jerez, kvalifikacije

V meki španskega motociklizma s prvega štartnega mesta Italijan

Francesco Bagnaia | Foto Guliver Image

Motociklistično svetovno prvenstvo se nadaljuje z eno od klasik dirko v Jerezu, kjer se vsako leto zbere nepregledna množica ljubiteljev dirkanja. Najboljši štartni položaj si je v razredu motoGP pridirkal Francesco Bagnaia (Ducati).

Na nedeljski dirki svetovnega prvenstva v motociklizmu za VN Španije v Jerezu bo s prvega štartnega mesta v elitnem razredu motoGP začel Italijan Francesco Bagnaia (Ducati). Bagnaia je za svoj prvi "pole position" v sezoni postavil tudi nov rekord proge, ki zdaj znaša 1:36,170.

Drugi čas kvalifikacij je dosegel svetovni prvak in vodilni v seštevku sezone Francoz Fabio Quartararo (Yamaha). Iz prve vrste pa bo na domačem terenu v Jerezu začel še Aleix Espargaro (Aprilia). Četrti je bil Avstralec Jack Miller (Ducati), peti pa nekdanji svetovni prvak Španec Marc Marquez (Honda).

Razočaran pa je bil domačin Alex Rins (Suzuki), ki ima v SP enako število točk kot Quartararo (69). Ni se uvrstil v zaključni del kvalifikacij in bo dirko začel šele s 13. startnega mesta. Za Quartarararojem in Rinsom je pred špansko dirko tretji v SP Aleix Espargaro s 66 točkami. Dirka v najmočnejšem razredu bo v nedeljo ob 14. uri.

V razredu moto2 je bil najboljši v kvalifikacijah Japonec Ai Ogura (Kalex), v najšibkejšem moto3 pa je bil najhitrejši domačin Izan Guevarra (GasGas).