Diego Cuglietta je dosegel vodilni zadetek za Cortino v 5. minuti.

Železarji, ki so se v sredo veselili zmage v Ligi IHL, v letošnji končnici še ne poznajo poraza. Cortina bo vsekakor precej težji tekmec od Vipitena in Rittna. V drugem delu je dobila obe tekmi proti Jeseničanom v podaljšku.

Mlada ekipa Salzburga je v torek dobila šesto tekmo v Cortini d'Ampezzo z zadetkom Vadima Schreinerja v 73. minuti.

Sedmo tekmo so mladi rdeči biki začeli odločno in po četrt ure so povedli s 3:1. David Cernik, Philipp Krening in Julius Sumpf so matirali vratarja Marca de Filippa Rojo, ki pa je bil v nadaljevanju junak srečanja.

Ronny de Zanna je 15 sekund pred koncem prve tretjine znižal na 3:2, nato pa sta v drugi tretjini preobrat zrežirala Mikael Henrik Saha ob prednosti igralca več in Alberto Colli. V zadnji tretjini so gostitelji močno pritisnili (streli 11:4), poskusili so tudi brez vratarja Simona Wolfa v zadnjih 69 sekundah, a jim ni uspelo izenačiti.

Prva finalna tekma v soboto ob 18.00 v Podmežakli
Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 39:20. Cortina je v drugem delu končala na četrtem mestu, zato bodo imeli Jeseničani prednost domačega ledu v finalni seriji. Prva tekma bo v soboto ob 18.00 v Podmežakli.

Jeseničani so tudi v prejšnji sezoni prišli do finala, a so takrat morali priznati premoč Asiagu, ki je slavil s 3:2 v zmagah.