Lara Gut Behrami je v izjemni formi. Po bronu v veleslalomu se je veselila zlate medalje. Foto: Reuters

Na progi Skala v Jančingu je Gut Behrami upravičila vlogo glavne favoritinje. Do danes ji je v bogati karieri manjkala le olimpijska zlata kolajna. Razlike so bile minimalne, v veliki prednosti pa so bili tekmovalke z nizkimi startnimi številkami (med prvih pet so se uvrstile vse smučarke s številkami do 7).

Zlata vožnja Lare Gut Behrami

"To je bil zelo čustven trenutek zame. Ni mi uspela popolna vožnja. Mislila sem, da me lahko še katera tekmovalka prehiti. Na olimpijskih igrah zelo verjetno nastopam zadnjič, dovolj je bilo četrtih mest. Odločila sem se za popoln napad, skušala pa sem ostati mirna in izšlo se je. Poklicala sem tudi že moža Valona, ki je presrečen," je povedala Gut Behrami.

Avstrijka Puchner, ki je osvojila prvo olimpijsko kolajno, je zaostala 22 stotink. Gisin, ki ima z olimpijskih iger že zlato iz kombinacije leta 2018, je zaostala tri desetinke.

Michelle Gisin je zelo trpela v ciljni areni, saj so bile razlike majhne. Večkrat je raje gledala stran od velikega ekrana. Po prihodu rojakinje Gut Behrami v cilj je padla na tretje mesto, dolgo čakanje pa se je obrestovalo z bronom. Foto: Reuters

Solze Tamare Tippler, Ledecki ni uspelo še enkrat presenetiti
Najbolj razočarana je bila Avstrijka Tamara Tippler, ki je pristala tik pod stopničkami, bron pa je zgrešila za le tri stotinke. V ciljni areni je točila solze. Presenetljiva olimpijska prvakinja iz Pjongčanga Ester Ledecka, ki je v torek tako kot v Južni Koreji pred štirimi leti dobila zlato medaljo v deskanju v paralelnem veleslalomu, je na petem mestu zaostala 43 stotink sekunde.

Ferk Saioni zaostala več kot dve sekundi
Maruša Ferk Saioni, edina Slovenka s superveleslalomskimi točkami svetovnega pokala to zimo, je zasedla 23. mesto. Zaostala je dve sekundi in 21 stotink. Drugo sezono zapored ni del slovenske ženske reprezentance in sredstva kot članica ekipe mednarodne akademije ISRA zbira z donacijami. Pred štirimi leti na superveleslalomu v Južni Koreji je zasedla 25. mesto.

"Res sem šla mirno na tekmo, zelo živahno. Tudi danes na ogrevanju super počutje, zato me je malček presenetil ta rezultat na koncu, zdaj nas čaka analiza, kaj je šlo narobe," je dejala 33-letna tekmovalka iz Blejske Dobrave.

"Ta sneg je tak, da lahko delaš napake in si hiter, lahko delaš napake in si počasen, torej cel miks," je pojasnila Gorenjka, ki bo nastopila tudi na smuku in v kombinaciji.

Ilka Štuhec, ki je na uvodni slovesnosti nosila slovensko zastavo, je tekmo izpustila zaradi bolečin v hrbtu. Vse bo stavila na smuk, ki bo v torek.

UvrstitevTekmovalecDržavaRezultat
1Lara Gut-BehramiŠvica1:13,51
2Mirjam PuchnerAvstrija+0,22
3Michelle GisinŠvica+0,30
23.Maruša Ferk SaioniSlovenija+2,21
Maruši Ferk Saioni ni uspelo ponoviti najboljšega dosežka iz svetovnega pokala, ko je bila na uvodnem superveleslalomu sezone na 16. mestu. Foto: Reuters

Novo razočaranje za Mikaelo Shiffrin
Mikaela Shiffrin je po dveh odstopih v svojih paradnih disciplinah veleslalomu in slalomu tokrat progo presmučala od starta do cilja, a z zaostankom 79 stotink končala na devetem mestu.

"Počutim se malo bolj umirjeno, malo bolj tiho. Danes se ni zgodilo nič žalostnega. Proga je bila dobra, bil je lep dan, res so bili dobri pogoji in superveleslalom je res zabavno smučati," je dejala 26-letnica iz Vaila.

Italijanke zelo potrte
Popolnoma so odpovedale Italijanke, ki imajo sicer v svetovnem pokalu v tej sezoni popolno superveleslalomsko prevlado. Federica Brignone, ki vodi v posebnem seštevku discipline v svetovnem pokalu, je zasedla sedmo mesto. Elena Curtoni je bila deseta, Marta Bassino in Francesca Marsaglia pa sta še bolj zaostali. Sofia Goggia zaradi poškodbe ni nastopila in bo vse stavila na smuk.