Kapetanka Pia Pren je dosegla vodilni zadetek za risinje v 6. minuti.

Slovenija je po porazu s Poljsko z 0:2 in zmagi nad Kazahstanom z 2:1 zdaj na lestvici po treh krogih na četrtem mestu s tremi točkami. Vodijo Korejke, ki imajo osem točk.

V slovenskem štabu so pričakovali težko tekmo, saj so tekmice močne in hitre. Začetek je bil obetaven. V 6. minuti je kapetanka Pia Pren prva poslala plošček za hrbet korejske vratarke. V 9. minuti so imele Slovenke igralko manj na ledu. Domače hokejistke so hitro izkoristile priložnost, ko se je ena izmed napadalk pripeljala za gol in podala nazaj Hanovi, ki je matirala Pio Dukarič.

V 28. minuti so gostiteljice prvič prišle v vodstvo. V drugi tretjini so zadele še tretjič, vendar so sodnice zaradi visoke palice gol razveljavile.

Korejke so v zaključnem delu tekme nadaljevale s premočjo pred slovenskim golom, medtem ko so risinje le s težavo prihajale v obrambno tretjino nasprotnic. Z zadetkoma v 45. in 48. minuti so Korejke povišale na 4:1. V 50. minuti je Sara Confidenti ob prednosti igralke več postavila končni izid.

Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 44:14.

Pia Pren: Ena najtežjih tekem v zadnjih letih v reprezentanci
"Zelo težka tekma. Verjetno ena najtežjih v zadnjih letih v reprezentanci. Bile smo kar enakovredne Korejkam, na koncu pa so nas izključitve stale ene točke," je za Hokejsko zvezo Slovenije tekmo ocenila kapetanka Pia Pren.

Konec tedna še tekmi z Italijo in Veliko Britanijo
Do konca SP-ja sta še dva kroga. Slovenija bo po prostem petku v soboto ob 5.15 po slovenskem času igrala z Italijo, v nedeljo v jutranjem terminu pa jo čaka še obračun z Veliko Britanijo.