214949

Ilirija slavila na gostovanju pri Šentjurju

Avtor: Urban Kolman
20. 1. 2024, 15.50

Košarkarji Šentjurja so v 16. krogu lige Nova KBM doma po podaljšku izgubili proti Iliriji s 102:107 (28:30, 51:45, 72:68, 94:94).

Domači košarkarji so pred tem izgubili na dveh zaporednih tekmah, medtem ko so košarkarji Ilirije na zadnjih dveh tekmah dvakrat slavili in dvoboj pričakali na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Danes so slavili še tretjič zapored in desetič v sezoni, tako da ostajajo na tretjem mestu prvenstva le za Domžalčani in Novomeščani. Za Šentjur je to ob sedmih zmagah deveti poraz.

V izenačeni uvodni četrtini sta ekipi igrali koš za koš, prednost se je večkrat zamenjala, a nobena si ni priigrala večje prednosti. Sredi druge četrtine so si domačini priigrali manjšo zalogo prednosti, ko so po prostih metih Abayomija Iyiole vodili za devet točk (48:39), na glavni odmor pa odnesli šest točk zaloge.

Po odmoru so domači prednost držali v svojih rokah, po košu Jacoba Kakarja je bilo +11 (61:50). Ilirijani so se približali le na dve točki zaostanka pri 61:63, a ostalo je pri vodstvu domačih. V sklepni četrtini je Ilirija lovila zaostanek in po dobrih dveh minutah izenačila na 75:75 s trojko Luke Barišića in nekaj trenutkov kasneje znova povedla.

A slabi dve minuti pred koncem je Šentjur spet vodil (88:87), prednost pa do konca skoraj zadržal. Gostje iz Ljubljane so v zadnjem napadu izenačili na 94:94, ko je tekmo v podaljške tri sekunde pred koncem popeljal Anej Orel. V tesnem podaljšku pa so bili na koncu le bolj zbrani košarkarji Ilirije.

Barišić je bil s 34 točkami najboljši strelec dvoboja, pri Iliriji jih je Orel pristavil 21, Adnan Arslanagić pa 19, slednji je dodal še sedem podaj. Pri domačih je bil s 25 točkami in desetimi skoki najuspešnejši Nejc Zupan, Iyiola je dodal 16 točk.

Košarkarji Šentjurja bodo tudi naslednji dvoboj odigrali na domačem parketu, na gostovanje prihaja Kansai Helios. Tudi košarkarje Ilirije čaka novo gostovanje v Škofji Loki pri LTH Castingsu.

Vir: STA

1

Herlings kritičen do komisarjev: V takšnih razmerah je rumeno zastavico skoraj nemogoče videti (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: “V Sloveniji imamo talentirane igralce in trenerje, dajmo jim priložnost” (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Leverkusen je najlepša nogometna zgodba letošnje sezone (VIDEO)...Več