Prva liga Telemach 1. SNL NK Koper NK Tabor Sežana NK Radomlje NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Mura ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Bravo

Sreda, 2. 11. 2022, 18.10

1. SNL, 15. krog

Pravljica Olimpije se nadaljuje, Mura s četrto zaporedno zmago tik pod vrh

14

Olimpija Koper | Matevž Vidovšek je bil v 1. SNL nepremagan kar 822 minut. Prvič je moral po žogo v svojo mrežo na domačem derbiju s Koprom. S tem je postavil nov klubski rekord, še naprej pa ostaja absolutni rekorder 1. SNL Nejc Vidmar, ki je bil pred slabim desetletjem v dresu Domžal nepremagan kar 1002 minuti zapored! | Foto Grega Valančič/Sportida

V nedeljo prekinjeno tekmo 15. kroga med Muro in Bravom (megla) so do konca odigrali v sredo popoldne. Z golom Mihaela Klepača so zmagali Prekmurci. Vodilna Olimpija je v derbiju kroga premagala Koper (2:1) in povečala prednost na 11 točk. Vratar Oilmpije Matevž Vidovšek je po 822 minutah le prejel gol. Štajerski derbi med Celjem in Mariborom se je končal brez zmagovalca (3:3), Tabor je v derbiju začelja ugnal Radomlje z 2:1, Domžale pa so napolnile mrežo Gorice (5:1).

1. SNL, 15. krog:

Petek, 28. oktober:
Domžale : Gorica 5:1 (2:0)
Kovačević 40., Repas 44., 47., Barišić 86., 88.; Iličić 84.

Sobota, 29. oktober:
Tabor : Radomlje 2:1 (0:1)
Štravs 80., Ndzengue 90.+5: Ouro 15./11-m

Celje : Maribor 3:3 (1:1)
Matko 25., 49., Vuklišević 90.+4; Watson 44., Tolić 59., Vipotnik 73.

Nedelja, 30. oktober:
Olimpija : Koper 2:1 (2:1)
Rui Pedro 9., Sešlar 26.; Edomwonyi 12.; R.K.: Šušnjara (na klopi) 87./Koper

Sreda, 2. november:
Mura : Bravo 1:0* (0:0)
Klepač 73.

* Dvoboj je bil v nedeljo zaradi megle prekinjen po 25 minutah in se je nadaljeval v sredo.

Na sklepnem dejanju 15. kroga jo je narava zagodla Muri, Bravu in vsem ljubiteljem nogometa, ki so si želeli v nedeljo ogledati dvoboj na Fazaneriji. Obračun, katerega je novopečeni vratar črno-belih Nejc Vidmar debitiral na klopi, se je v nedeljo začel v gosti megli. Vidljivost na igrišču je ovirala nogometaše, sodnik Roberto Ponis je tako po 25 minutah, v katerih ni bilo golov, prekinil dvoboj. Do konca so ga odigrali v sredo popoldne. Odločil ga je Mihael Klepač, ki je zadel petič v sezoni. Za črno-bele je to četrta zaporedna zmaga, s katero so po točkah ujeli Koper in Celje. Štiri zaporedne zmage Prekmurci še niso dosgli, odkar so se pod vodstvom Anteja Šimundže vrnili v prvo ligo.

Kako je bilo v Murski Soboti v sredo in kako v nedeljo (foto: Blaž Weindorfer/Sportida):

Fotogalerija
1 / 34

Golu so bili blizu tudi Bravaši, ko je imel v 69. minuti po podaji Simona Nsanaja odlično priložnost Martin Kramarič. Znašel se je sam pred vratarjem, a namesto, da bi streljal, je iskal podajo. A te ni pričakoval nihče od soigralcev, tako je žoga zletela v prazno. V 73. minuti pa je sledila kazen. Po dolgi podaji je Mirlind Daku, ki je bil sicer takoj za sredinsko črto v nedovoljenem položaju, prepustil žogo Mihaelu Klepaču, ta je sam stekel proti vratarju Gašperju Lubeju Finku in ga s strelom med nogami tudi premagal.

Olimpija Koper
Sportal Riera jasno in glasno: To je leto Olimpije

Olimpija ušla Kopru na +11, Vidovšek po 822 minutah le premagan

Derbi vodilnih v Stožicah ni razočaral ljubiteljev nogometa. Olimpija je ohranila stoodstotni izkupiček na domačih tekmah v tej sezoni in še drugič v tej sezoni premagala Koper. Trener zmajev Albert Riera je za razliko od zadnje tekme v Novi Gorici (0:0) vrnil v začetno enajsterico Mustafo Nukića.

Fotogalerija s tekme v Ljubljani (foto: Grega Valančič/Sportida):

1 / 36

Njegov soigralec Rui Pedro je v 9. minuti s petim zadetkom v tej sezoni popeljal zeleno-bele v vodstvo, veselje Ljubljančanov pa ni trajalo dolgo, saj je le nekaj minut pozneje rezultat izenačil Bright Edomwonyi. Nigerijec se je tako vpisal v zgodovino 1. SNL kot prvi nogometaš, ki je premagal Matevža Vidovška. Korošec, ki je na dan derbija dopolnil ravno 23 let, je tako po 822 minutah prejel prvi prvoligaški zadetek, odkar brani za Ljubljančane. Svit Sešlar je v 26. minuti izkoristil podajo Nukića in nato matiral Adnana Golubovića. Mladi slovenski reprezentant je v tej sezoni dosegel pet zadetkov, od tega kar tri proti Kopru, ki je bil blizu izenačenju v 35. minuti, a je Bedeja Osujija pustila na cedilu sreča. Nigerijec je zadel prečko, zmaji pa so v nadaljevanju, ki je ponudil manj dinamičen ritem srečanja, spretno zadržali prednost. V zadnjih minutah je zaradi protesta prejel rdeči karton Luka Šušnjara, rezervist Kopra, ki se je ogreval ob igrišču.

Olimpija je z zmago razveselila nekaj tisoč navijačev, ki so prišli v Stožice in zaploskali vodilnemu prvoligašu. Prednost zmajev pred najbližjima tekmecema (Koper in Celje) je zrasla na 11 točk, za slabšo voljo je v vrstah zmagovalcev poskrbela le poškodba Ruija Pedra, ki se po prvem polčasu ni več vrnil na zelenico.

Olimpija Igor Barišić
Sportal Olimpija: Dolgovi bodo poravnani, ne bo razloga za kazen

Nora tekma v Celju brez zmagovalca

Trener Celja Roman Pilipčuk v tej sezoni še ni izgubil domače tekme. Niz je ohranil tudi po razburljivem derbiju z Mariborom. | Foto: Grega Valančič/Sportida Trener Celja Roman Pilipčuk v tej sezoni še ni izgubil domače tekme. Niz je ohranil tudi po razburljivem derbiju z Mariborom. Foto: Grega Valančič/Sportida Že 109. štajerski derbi je ponudil veliko nogometnih užitkov. Doseženo je bilo šest zadetkov, gledalci so na stadionu Z'dežele spremljali festival preobratov. Mariborčani so se v knežjem mestu predstavili z oslabljeno zasedbo, manjkalo je kar nekaj pomembnih igralcev, kar trije so bili kaznovani, še vedno pa ni nared za nastop tudi velikan slovenskega nogometa Josip Iličić. Trener Damir Krznar je vseeno napovedal boljšo igro Maribora kot na prejšnjih tekmah, ko navijači niso pogrešali le točk in zadetkov, ampak tudi strele v okvir vrat tekmeca. Hrvaški strateg je uresničil napoved, ranjene vijolice so se v Celju predstavile v boljši podobi.

Prvi polčas se je končal brez zmagovalca. Gostitelje, ki v tej sezoni še niso izgubili na domači zelenici, je v vodstvo popeljal Aljoša Matko in se razveselil strelskega prvenca v celjskem dresu. Na drugi strani je svojega za Maribor ob koncu prvega dela dočakal Max Watson. Matko, nekdanji "vijol'čni" bojevnik, je na začetku drugega dela poskrbel za drugo vodstvo na tekmi, v nadaljevanju pa so Mariborčani stopili na plin in bili zelo nevarni pred vrati Celjanov. Po slabšem posredovanju Matjaža Rozmana je Hrvat Marko Tolić izenačil na 2:2. Tudi on je podobno kot njegov švedski soigralec dosegel prvi gol v 1. SNL. Nato je posojeni nogometaš zagrebškega Dinama z drugo podajo na srečanju poslal v ogenj Žana Vipotnika, ta pa je premagal izkušenega vratarja Celja.

Maribor se je po preobratu spogledoval z dragoceno zmago, s katero bi si hitreje zacelil rane po slabšem nizu v zadnjih krogih, a se mu želja, da bi dobil prestižni štajerski derbi, ni uresničila. Zadnje minute so pripadle gostiteljem, ki so prek Damjana Vukliševića, tudi on je v karieri že nosil mariborski dres, izenačili na 3:3. Krznar je po dvoboju za Šport TV priznal, da je to Maribor, ki si ga si želijo gledati v prihodnje, z oceno, da so prišli gledalci na svoj račun, pa se je strinjal tudi njegov stanovski kolega Roman Pilipčuk.

Tabor vstal od mrtvih, Radomlje ostale brez vsega

Trener zadnjeuvrščenega Tabora Dušan Kosić je po desetih tekmah le dočakal prvoligaško zmago. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Trener zadnjeuvrščenega Tabora Dušan Kosić je po desetih tekmah le dočakal prvoligaško zmago. Foto: Vid Ponikvar/Sportida Derbi začelja v Sežani se je končal z velikim veseljem v taboru gostiteljev, gostje iz Radomelj pa so objokovali ogromno število neizkoriščenih priložnosti, ki so jih zapravili po zgodnjem vodstvu z 1:0. Nekatere od teh so bile zelo zrele, a se je med vratnicama zadnjeuvrščenega kluba izkazal Jan Koprivec. Nesojeno nogometno pravilo ''kdor ne da, ta prejme'' se je uresničilo v 80. minuti, ko se je po predložku s kota izkazal Lan Štravs. Izenačil je na 1:1 in se razveselil strelskega prvenca v 1. SNL. Sledil je dramatičen zaključek srečanja, v katerem ni manjkalo priložnosti, na koncu pa se je po zadetku, doseženem v zadnjih sekundah srečanja, zmage razveselil Tabor.

Zmagoviti zadetek je v peti minuti sodnikovega podaljška po podaji Črnogorca Milana Vukotića prispeval Gabonec Fahd Richard Ndzengue Moubeti. Izbranci Dušana Kosića so po desetih sušnih krogih končno izkusili sladkost zmage in po točkah ujeli sosede iz Nove Gorice, s tem pa napovedali krčevit boj za obstanek med elito. Radomljani so na drugi strani podaljšali neslaven niz, saj čakajo na zmago že 12 krogov! Na lestvici se je njihova prednost pred Taborom stopila na vsega eno točko. Zadetek Samsondina Oura, ki ga je dosegel v 15. minuti z bele točke, tako na koncu ni zadostoval niti za točko.

V Domžalah odjeknila petarda v mreži Gorice

Domžalčani so vštevši pokal vstopili v zmagoviti niz. Po Iliriji in Mariboru so premagali še Gorico, in to kar s 5:1. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Domžalčani so vštevši pokal vstopili v zmagoviti niz. Po Iliriji in Mariboru so premagali še Gorico, in to kar s 5:1. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Petnajsti krog 1. SNL se je začel na stadionu ob Kamniški Bistrici. Domžale, ki so v prejšnjem krogu premagale Maribor s 3:0, so na prvi gol na tekmi z Gorico čakale debelo uro. Najprej je bil začetek tekme zamaknjen za 30 minut, saj so Goričani obtičali na cesti. Nato je bil prvi gol Franka Kovačevića razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. V 40. minuti pa je ta hrvaški nogometaš vendarle zadel. Z izjemnim strelom z 20 metrov. Njegov tretji gol v sezoni. Sploh prvega v sezoni in tudi prvega v prvi članski ligi pa je štiri minute pozneje zabil 21-letni Žiga Repas. Gre za štiri leta mlajšega brata Jana Repasa.

Repas je drugi polčas odprl še z drugim golom in Domžale so bile na pragu druge zaporedne zmage, kar je obenem njihova peta zaporedna tekma brez poraza. Miroslav Iličić je v 84. minuti sicer znižal in vzbudil kanček upanja za Gorico. A je ta hitro zvodenel, saj je čez dve minuti prvič in čez štiri še drugič zabil rezervist Bartol Barišić. Še ne 20-letni hrvaški nogometaš je postavil končni izid 5:1, kar je najvišja zmaga Domžal v sezoni.