sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 10.02.2023 12:01:18

Skozi kvalifikacije vseh šest Slovenk, Ema Klinec peta

Vseh šest slovenskih smučarskih skakalk se je uvrstilo na današnjo posamično tekmo za svetovni pokal v avstrijskem Hinzenbachu. Najboljša med njimi je bila Ema Klinec (105,8 točk) na petem mestu. Kvalifikacije so sicer pripadle Kanadčanki Alexandrii Loutitt (107,8).

Drugo mesto je pripadlo Japonki Nozomi Maruyama (107,5), tretje pa Nemki Katharini Althaus (107,2).

V konkurenci 50 tekmovalk se je v seriji majhnih razlik s sedmim mestom izkazala tudi Katra Komar (101,6).

Na tekmo so se od varovank glavnega trenerja Zorana Zupančiča uvrstile še Nika Prevc (91,1) na 22., Maja Vtič (90,4) na 24., Ajda Košnjek (81,7) na 32. ter Nika Vetrih (79,1) na 35. mestu.

Prva posamična tekma v Hinzenbachu bo na sporedu danes ob 16. uri, druga pa v soboto že ob 9. uri zjutraj.