Alejandro Garnacho. Foto: Reuters

Aston Villa, ki je najlepše presenečenje te sezone, je povedla v 22. minuti, ko je izvajala prosti strel globoko z desne strani. K žogi je pristopil John McGinn, izvajal ostri strel, žoga je zletela mimo vseh nog in glav ter na presenečenje vseh končala v mreži.

Gol Johna McGinna. Foto: Reuters

Komaj se je pomirilo nezadovoljstvo gostov, je bilo na semaforju že 2:0. Villa je zadela po prekinitvi, spet je akcijo začel McGinn, ki je tokrat izvajal kot, z glavo je žogo v sredino poslal Clement Lenglet, tam pa jo je s peto popolnoma mirno v vrata preusmeril Leander Dendoncker.

Dva gola Garnacha
Rdeči vragi so drugi polčas začeli silovito, po dobrih dveh minutah so sprožili hiter protinapad, ki ga je kronal Alejandro Garnacho, a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Domači navijači so se gola Argentinca vendarle razveselili v 59. minuti, podal mu je letos skromni Marcus Rashford.

Prvenec Hojlunda
Razigrani Garnacho je zabil tudi v 71. minuti, ko je sam začel napad, žoga se je po odbitku na 13 metrih znašla spet v njegovih nogah in z močnim strelom je izenačil. Gostitelji so pritisk nadaljevali in sad poželi dobrih deset minut pozneje, ko je po kotu žoga prišla do Rasmusa Hojlunda, ki se je veselil sploh prvega prvenstvenega gola. Za tega je potreboval več kot tisoč minut.

Rdeči vragi po zaostanku z 0:2 ugnali Aston Villo
Darwin Nunez. Foto: Reuters

Lep gol Nuneza
Liverpool je na gostovanju ugnal Burnley z 2:0. Prvi gol je padel zelo hitro, Gakpo je v šesti minuti po levi strani zdrvel v protinapad, žogo je rahlo usmeril proti sredini, kjer je bil Darwin Nunez. Ta je udaril še vedno z rahlo leve strani s približno 18 metrov. Žoga je šla ob vratnici v gol.

Redsi bi vodstvo skorajda podvojili v 34. minuti, ko so izvedli hitri protinapad, Mo Salah je streljal z roba kazenskega prostora, silovit strel pa se je odbil od prečke. (Tokrat) belo-zeleni so na začetku drugega polčasa še drugič žogo spravili v domača vrata. Akcijo je začel Harvey Elliott, ki si izmenjal dvojno podajo z Ryanom Gravenbercem, Elliott je nato sijajno udaril z desetih metrov, sodnik pa je zadetek po pregledu posnetka razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Redsi so zmago vendarle potrdili v 90. minuti, ko je zadel Diogo Jota. Liverpool je s tem vsaj za en dan skočil na vrh lestvice.

Chris Wood je takole dosegel drugi gol na tekmi. Foto: Reuters

Wood utišal Srake
Uvodna tekma je bila odigrana v Newcastlu, ki je gostil Nottingham Forrest. Srake so sicer povedle sredi prvega polčasa, ko je najstrožjo kazen izkoristil Alexander Isak, preobrat pa je skreiral Chris Wood, ki je dosegel kar tri gole.

City bo igral v sredo, Arsenal pa v četrtek
Pred tem krogom vodilni Arsenal bo sicer igral v četrtek, branilec naslova Manchester City, ki je pred dnevi postal svetovni klubski prvak, pa v sredo. Topničarji so, odkar se igra Premier liga, četrtič na božič v vodstvu, toda nikoli niso potem sezone kronali z naslovom. Tudi lani so bili Londončani prvi.