Gabriel Martinelli in Fabio Vieira se veselita četrtega zadetka Arsenala. Foto: Reuters

Vodilna kluba sta se v sredo pomerila na stadionu Emirates, kjer je City zmagal z 1:3 in z odigrano tekmo več prevzel vodstvo na lestvici. Zdaj so na vrhu znova topničarji, dve točki pred varovanci trenerja Pepa Guardiole.

Arsenal je proti Aston Villi dvakrat zaostajal, na 2:2 izenačil v 61. minuti, v 93. minuti pa je domači vratar, junak argentinske zmage na SP-ju Emiliano Martinez, dosegel avtogol za 2:3. Po strelu Jorginha je žoga zadela prečko in se od glave Martineza odbila v mrežo. V 98. minuti je zmago potrdil Gabriel Martinelli. Takrat je v želji po izenačenju Martinez prišel pred vrata Arsenala, a so gostitelji izgubili žogo in po protinapadu prejeli še en gol.

Chris Wood je preprečil zmago Manchester Cityja. Foto: Reuters

Zadnje minute so bile za Arsenal srečne tudi na tekmi njihovih tekmecev. City je namreč v Nottinghamu z zadetkom Bernarda Silve vodil od 41. do 84. minute, ko je za točko gostiteljev mrežo zatresel Chris Wood. Pred tem so imeli gosti številne priložnosti, da si zagotovijo večjo prednost. Ob koncu so bili za neučinkovitost kaznovani.

Nov neuspeh je doživel Chelsea, ki je doma po golu Jamesa Ward-Prowsa z 0:1 izgubil proti zadnjeuvrščenemu Southamptonu. Londončani so na osmih tekmah v angleškem prvenstvu v letu 2023 zmagali samo enkrat, izgubili pa so tretjič. Predtem so trikrat zapored remizirali.

Liverpool je bil v gosteh z 0:2 boljši od Newcastla, kar je bil šele drugi poraz srak v tej sezoni. Konec avgusta so jih ravno tako premagali redsi (2:1). Od 22. minute so domači igrali z nogometašem manj, saj je vratar Nick Pope prejel rdeči karton.

Marcus Rashford je bil junak ob zmagi Manchester Uniteda nad Leicester Cityjem. Foto: Reuters

Rdeči vragi do gladke zmage
Nogometaši Manchester Uniteda so v nedeljo dobili prvenstveni obračun z Leicester Cityjem, na Old Traffordu so slavili s 3:0. Gostitelje je v vodstvo popeljal Marcus Rashford, ki je po lepi podaji sprožil v spodnji levi kot vrat Dannyja Warda. Isti igralec se je med strelce vpisal tudi po slabi uri igre, čeprav je sprva kazalo, da bo glavni sodnik Stuart Attwell zadetek razveljavil zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Po ogledu posnetka VAR je delivec pravice pokazal proti sredini igrišča in priznal zadetek za 2:0. Končni izid je v 62. minuti postavil Jadon Sancho. V ogenj ga je poslal Bruno Fernandes, angleški reprezentančni napadalec je s strelom v levo potrdil poln izkupiček točk svoji ekipi. To je bil sicer tudi velik dan za vratarja Davida De Geo, ki je po številu tekem brez prejetega zadetka na klubski lestvici izenačil rekorderja Petra Schmeichla (180 tekem).