Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

nu
nu
43 26.02.2024 15:52:38

Zakaj je Maribor dobil tako visoko kazen? Disciplinski sodnik podrobno pojasnil vse 'grehe'!

Navijači Maribora so ogorčeni nad kaznijo, ki jo je disciplinski sodnik NZS Boštjan Jeglič izrekel vijoličastim zaradi navijaških incidentov v Murski Soboti.

V podrobnem, kar 20 strani dolgem pojasnilu, je Boštjan Jeglič podrobno pojasnil, zakaj je bil Maribor za izgrede na Fazaneriji kaznovan s 25 tisoč evri kazni, štirimi tekmami igranja pred zaprtimi tribunami Ljudskega vrta in z določitvijo zmage s 3:0 na tekmi Mura - Maribor, čeprav je bil ob prekinitvi izid 2:0 v korist vijoličastih.

NK Maribor Branik je objektivno odgovoren za nešportno in neprimerno vedenje navijačev njihove ekipe ter za spodbujanje in razpihovanje narodnostne in etične nestrpnosti ter za spodbujanje in razpihovanje drugega nasilja kot je opisano v nadaljevanju, zaradi česar se mu na podlagi določil 3/2, 4/1(f), 8/4(c)(e)(f) ter 14/2 in 14/3 DP in v povezavi z določbami 8/5, 9/4 in 9/5 DP za navedene prekrške, ki pomenijo tudi kršitev običajnega športnega obnašanja po 7. členu DP, izrečejo naslednje kazni, in sicer:

• ker so njegovi navijači žaljivo skandirali in se neprimerno obnašali do gostujočih navijačev in ekipe ter do NZS, in sicer v 4. minuti tekme (“vi ste samo pičke”), v 5. minuti (“ubi ubi Madžara”), v 33. minuti (“ubi Madžara”), v 36. minuti (“ubi Madžara”), v 41. minuti (“ubi, ubi Madžara”), pred pričetkom drugega polčasa (»Madžari roke gor, jebo vas Maribor«), v 46. minute (“malo vas je malo pičkice”), v 62. minuti (“jebo vas Maribor”), v 67. minuti (“NZS mafija”) in v 64. minuti ob prekinitvi tekme (izobesijo žaljiv transparent z napisom “Menjamo baker za karte”), pri čemer je navedeno v skladu z določbo 14/1 v povezavi s 14/2 DP šteti za spodbujanje in razpihovanje narodnostne in etične nestrpnosti in drugega nasilja, se ob upoštevanju oteževalnih in olajševalnih okoliščine po 17. členu DP, opisanih v obrazložitvi, izreče denarna kazen v višini 2.500 €;
  • ker so njegovi navijači v 17. minuti tekme prižgali večje število bakel ter jih odvrgli na igrišče izven igralne površine, nato v 40. minuti tekme prižgali tri bakle, pri čemer so eno odvrgli na igrišče na rob igralne površine, nato v 57. minuti tekme prižgali veliko število bakel (dimna zavesa) ter jih odvrgli na igralno površino proti rezervnim igralcem, ki so se tam ogrevali, pri čemer so v 87. min. oz. ob 16.43 uri, torej v času, ko je sprejeta dokončna odločitev o prekinitvi tekme, prižgali še večje število bakel ter jih odvrgli preko zaščitne mreže na igrišče proti policistom in gasilcem, se ob upoštevanju oteževalnih in olajševalnih okoliščine po 17. členu DP, opisanih v obrazložitvi, izreče denarna kazen v višini 7.500€ in kazen igranja štirih domačih tekem brez gledalcev, ki se izvrši po dokončnosti tega sklepa na prvih štirih zaporednih domačih tekmah, če katera od domačih tekem ne bi bila odigrana, pa se izvrši na vsaki naslednji tekmi, ki jo NK Maribor Branik odigra kot domačin;
  • ker so njegovi navijači najprej v 57. minuti tekme na igrišče na rob igralne površine proti rezervnim igralcem Mure, ki so se tam ogrevali, prisotna pa sta bila tudi kondicijski trener Mure ter mladoletni pobiralec žog, odvrgli pirotehnično sredstvo “topovski udar”, ki je s svojim učinkom poka poškodoval tri rezervne igralce in kondicijskega trenerja Mure, prav tako sta dva rezervna igralca Mure dobila hud glavobol, ob tem pa je nastala tudi konkretna nevarnosti za poškodovanje mladoletnega pobiralca žoge, ki se je ob tem močno prestrašil, pri čemer je bila tekma zaradi navedenega prekinjena, nato pa so navedeni navijači v 87. minuti oz. ob 16.43 uri, torej v času, ko je bila sprejeta dokončna odločitev o prekinitvi tekme, kot posledico navedene odločitve, na tribuni polomili in odtrgali večje število stolov ter jih zmetali preko zaščitne mreže na igrišče proti policiji in gasilcem, pri čemer je vse navedeno v skladu z določbo 14/1 v povezavi s 14/2 in 14/3 DP šteti za spodbujanje in razpihovanje drugega nasilja, se ob upoštevanju oteževalnih in olajševalnih okoliščine po 17. členu DP, opisanih v obrazložitvi, izreče denarna kazen v višini 15.000€ ter kazen določitve rezultata tekme 21. kroga Prve lige Telemach 23/24 med kluboma Mura in Maribor po uradni dolžnosti, in sicer »Mura : Maribor 3:0«