Tjaša Kotnik in Tajda Lovšin. Foto: CEV

Prvi nosilki skupine iz Nemčije nikakor nista upravičili vloge favoritinj, po izjemni borbi pa je dvoboj na Königsplatzu odločila tudi Fortuna, ki se je pred domačim občinstvom nasmehnila Nemkama.

Slovenki sta že v uvodu opozorili, da bo šlo zares in da nameravata ne glede na favoriziran položaj Nemk zmagati. Tekmo sta odprli z vodstvom s 4:0, odločilne pa so bile tri točke po izidu 18:18 in prednosti si Kotnikova in Lovšinova nista več pustili vzeti. Lepo priložnost za zmago sta imeli slovenski reprezentantki nato v drugem nizu, ko sta povedli s 17:13, pri vodstvu z 20:18 pa sta si priigrali tudi dve zaključni žogi, ki pa jih nista izkoristili.

V izjemno napetem odločilnem nizu si nobena od ekip ni igrala več kot točko prednosti, Nemki pa sta imeli pri 20:19 servis za zmago. A dvoboj se je vlekel vse do 30. točke, pri 21:20, 26:25 in 27:26 pa je imel žogo za skupno zmago tudi slovenski par.