Luka Dončić je že v prvem polčasu prejel štiri osebne napake, Young pa je nato izsilil še peto po 53 sekundah tretje četrtine. Foto: Reuters

22-letni Ljubljančan je dosegel osmi trojni dvojček v sezoni in 44. v karieri. V drugem polčasu je večino časa presedel na klopi, a je vseeno zasenčil razglašenega Traeja Younga, ki je dosegel 17 točk (6/19 iz igre, 0/6 za tri). Blestela sta Reggie Bullock (6/10 za tri) in Jalen Brunson (4/5 za tri), ki sta prispevala po 22 točk. Dallas je dobil 15 od zadnjih 20 tekem in je na petem mestu Zahoda.

Kristaps Porzingis je izpustil že 20 tekem v tej sezoni. Zaradi poškodbe levega kolena je manjkal tudi Maxi Kleber, Tim Hardaway pa je po operaciji levega stopala verjetno že končal sezono.

Štiri osebne napake dobil že pred odmorom
Tri minute pred koncem prvega polčasa je Dončić prejel tretjo osebno napako, a ga je trener Jason Kidd pustil na parketu. 44 sekund pred odmorom je dobil osebno napako v napadu. S štirimi osebnimi napakami je končal prvi polčas, ki so ga Mavericksi dobili s 54:50.

Trae Young je imel zelo slab strelski večer v American Airlines Centru. Leta 2018 je Atlanta na naboru izbrala Dončića kot tretjega in ga takoj poslala v Dallas. Hawksi so dobili peti izbor Younga in tudi Cama Reddisha. Foto: Reuters

Young izsilil peto osebno napako
V 53. sekundi tretje četrtine sta se zaletela s Traejem Youngom, ki je teatralno padel in sodniki so takoj zapiskali peto osebno napako Dončića, ki je izgubil živce in prejel še tehnično napako. Moral je na klop in vrnil se je šele devet minut pred koncem tekme.

Atlanta ni uspela priti do preobrata
Igro Dallasa je nato vodil Brunson, ki pa je prav tako prejel peto osebno napako sredi tretje četrtine. Na mestu organizatorja igre je igral Trey Burke, ki se je nekajkrat izkazal. Blestel je tudi Bullock in Dallas je imel po treh četrtinah štiri točke naskoka (80:76).

Bullock in Brunson potrdila zmago
V zadnji četrtini obe ekipi kar dve minuti in 45 sekund nista dosegli niti točke, Kidd je nato devet minut pred koncem v igro poslal Dončića pri vodstvu Dallasa z 80:78.

Mavericksi so si odločilno prednost priigrali z delnim izidom 12:2. Brunson in Bullock sta s trojkama potrdila zmago. Minuto in 41 sekund pred koncem so gostitelji povedli s 100:88 in Hawksi se niso več približali.

Kidd: To je bila prava lekcija za našo ekipo
"Treba je pogledati širšo sliko. Taka tekma se lahko zgodi tudi v končnici. Morda celo na sedmi tekmi. Vsi igralci morajo biti pripravljeni, da prevzamejo odgovornost. Nihče nam ne more zagotoviti, da na tekmi končnice Dončić ne bo imel pet osebnih napak. To je bila prava lekcija za našo ekipo," je bil dobre volje trener Kidd.

McMillan: Izpustili smo veliko priložnost za zmago
"Izpustili smo veliko priložnost za zmago, ki se nam je ponudila, ko je Dončić odšel na klop. Velikokrat se je že zgodilo, da ostali igralci nato zaigrajo precej bolje, ko zvezdnik moštva sedi na klopi z osebnimi napakami. Zares so odigrali precej agresivneje od nas," je povedal trener Atlante Nate McMillan.

"To je bil eden tistih večer, ko ne gre nič po načrtu. Večino teh metov normalno ne zgrešim. Prepričan sem, da se taka tekma ne bo ponovila kmalu," je dodal Young.

Jokić s trojnim dvojčkom še poglobil krizo Brooklyna
Vodilni na lestvici trojnih dvojčkov v tej sezoni je Nikola Jokić, ki jih je zbral že 14. Srb je s 27 točkami, 12 skoki in 10 podajami zrežiral zmago Denverja nad Brooklynom s 124:104. To je bil že osmi zaporedni poraz Netsov.

Nuggetsi so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili z 31:16. Brooklyn je v drugem polčasu dosegel le 29 točk. Kyrie Irving, ki lahko igra le na gostovanjih, saj ni cepljen, je bil najboljši strelec s 27 točkami in 11 podajami.

Najboljši strelec lige Joel Embiid je v življenjski formi. Foto: Reuters

Poškodbe so zelo zdesetkale Netse. Kevin Durant, Joe Harris, LaMarcus Aldridge, Nic Claxton in James Harden so manjkali. Trener Steve Nash je pojasnil, da ne načrtujejo menjav zvezdnikov do četrtka, ko poteče prestopni rok.

DeRozan nasul 45 točk, a zadnji se je smejal Embiid
DeMar DeRozan je nasul kar 45 točk, a je Chicago vseeno izgubil proti Philadelphii s 108:119. Najboljši strelec lige Joel Embiid se je izkazal s 40 točkami. Že sedmič v tej sezoni je dosegel vsaj 40 točk.

Pri Bikih so manjkali številni nosilci igre. Zach LaVine in Coby White se bosta vrnila kmalu, dlje časa bosta manjkala Lonzo Ball in Alex Caruso.

Clippersi nemočni proti prvakom
LA Clippersi so bili nemočni proti razigranemu Milwaukeeju (113:137). Prvaki so si ključno prednost zagotovili z delnim izidom 19:3 v tretji četrtini. Po 36 minutah so bili gostitelji že v izgubljenem položaju (81:99).

Giannis Antetokounmpo je dosegel 28 točk in 10 skokov, Jrue Holiday je 27 točkam dodal še 13 podaj, Boby Portis pa je zbral 24 točk in 11 skokov. Pat Connaughton je zadel šest trojk.
Norman Powell je debitiral v dresu Clippersov z 28 točkami. Robert Covington jih je zbral 13. Oba sta prišla v petek iz Portlanda v menjavi igralcev.

Tekme 6. februarja:
DALLAS – ATLANTA
103:94 (29:26, 25:24, 26:26, 23:18)
Bullock (6/10 za tri) in Brunson (4/5 za tri) po 22, Dončić 18 (6/17 iz igre, 1/3 za tri, prosti meti 5/6), 11 podaj in 10 skokov v 28 minutah, Powell 12, Finney Smith 11, Green 9, Burke 7, Chriss 2; Collins 22 (10/20 iz igre) in 18 skokov, Young 17 (6/19 iz igre, 0/6 za tri) in 11 podaj, Hunter 14, Huerter in Gallinari po 11, Capela 8 in 9 skokov, Bogdanović 5, Okongwu 4, Wright 2.

CHICAGO – PHILADELPHIA 108:119
DeRozan 45 (18/30 iz igre), 9 skokov in 7 podaj, Vučević 23 (8/18 iz igre), Green 17; Embiid 40 (14/23 iz igre) in 10 skokov, Harris 23 (10/15 iz igre), Maxey 16.

MINNESOTA – DETROIT 118:105
Towns 24 (11/18 iz igre) in 12 skokov, Russell 22, Beasley 20 (5/9 za tri), Edwards 17; Bey 24 (6/11 za tri), Lyles 16, Joseph 15 (3/4 za tri).

DENVER – BROOKLYN 124:104
Jokić 27 (12/15 iz igre), 12 skokov in 10 podaj, Barton 21, Gordon 17 in 9 skokov; Irving 27 (10/26 iz igre) in 11 podaj, Thomas 20, Griffin 19 (5/7 za tri), Mills 14, Harden ni igral.

CLEVELAND – INDIANA 98:85
Osman 22 (4/10 za tri), Love 19, Allen (17 skokov) in Rondo (12 podaj) po 15; Duarte 22 (7/12 iz igre), Washington 17.

ORLANDO – BOSTON 83:116
Suggs 17, Carter 14; Brown 26 (10/22 iz igre), Schröder 22 (4/8 za tri), Tatum 15 (6/18 iz igre), 9 skokov in 7 podaj, Horford 13 in 11 skokov.

HOUSTON – NEW ORLEANS 107:120
Wood 22 (3/6 za tri), Mathews (5/9 za tri) in Green po 18, tate 15; Ingram 33 (12/21 iz igre, 3/5 za tri) in 12 podaj, Hayes 21 (8/10 iz igre), Valančiunas 18, Hart 13.

LA CLIPPERSMILWAUKEE 113:137
Powell 28 (4/8 za tri), Morris 20 (5/8 za tri), Covington 13 (3/6 za tri); G. Antetokounmpo 28 (8/15 iz igre) in 10 skokov, Holiday 27 (11/16 iz igre) in 13 podaj, Portis 24 in 11 skokov, Connaughton 18 (6/9 za tri), Middleton 17.