Turneja Jessici Diggins, Sophia Laukli najboljša na Alpe Cermis

Val di Fiemme, 7. januarja - Ameriška smučarska tekačica Jessie Diggins je zmagovalka novoletne turneje Tour de Ski. Zadnjo etapo na sloviti Alpe Cermis je v prosti tehniki končala na šestem mestu, kar je zadostovalo za skupno zmago. Slovenk ni bilo na startu.

Diggins je današnjo zadnjo etapo, desetkilometrsko preizkušnjo v prosti tehniki do vrha strmega vzpona Alpe Cermis, začela s 43 sekundami naskoka pred najbližjimi zasledovalkami.

Ohranila je 31,6 sekunde naskoka pred Norvežanko Heidi Weng, ki je zadnjo preizkušnjo začela s šestega mesta. Tretja je turnejo končala Finka Kerttu Niskanen.

V boju za današnjo etapno zmago je Weng dolgo narekovala ritem na zadnjem vzponu, v zadnjih nekaj 100 m pa je bila močnejša 23-letna Američanka Sophia Laukli, specialistka za vzpone in gorski tek.