Foto: EPA
Foto: EPA

David Draiman je med koncertom skupine Disturbed v Milwaukeeju prejšnji teden občinstvo pretresel s posebnim govorom, v katerem je povedal, da bi se prejšnji mesec na "drugi strani" skoraj pridružil Chesterju Benningtonu (Linkin Park), Chrisu Cornellu (Soundgarden) in Scottu Weilandu (Stone Temple Pilots).

Sicer je že dolgo znano, da se pevec "bori z demoni" depresije in odvisnosti, navsezadnje je v skladbah, kot je Down With The Sickness, posebno vulgaren del namenil spominu na zlorabe, ki jih je doživljal kot otrok.

Med nedavnim koncertom je pred skladbo A Reason to Fight občinstvo spomnil na težave: "Razlog za boj – vsi ga potrebujemo. Demoni, kot sta odvisnost in depresija, so še kako resnični. To so bolezni, ki so enako hude kot rak, depresije ne vidiš, prav tako je nevidna odvisnost. Zagnojita se v človeku in metastazirata, vzameta telo, um in dušo. Ne vem, kako je z vami, ampak utrujen sem od tega, da izgubljam ljubljene zaradi depresije in odvisnosti. Čisto vsi člani te skupine so se borili s temi občutki in temi demoni. Pogrešam prijatelje, ki sem jih izgubil. Pogrešam Chesterja, Scotta in Chrisa."

Vsi trije glasbeniki so se borili z odvisnostjo in duševnimi težavami, Bennington in Cornell sta si vzela življenje, medtem ko je bil za Weilanda usoden prevelik odmerek mamil.

Sicer na težkometalni sceni izjemno priljubljena skupina je med poslušalce popularne glasbe prodrla s čustveno priredbo skladbe The Sound of Silence, ki jo v izvirniku izvaja dvojec Simon & Garfunkel.

Zasedba je znana po tem, da v svojo glasbo vključuje za številne težje dojemljive in neželene tematike, kot so zloraba, odvisnost, depresija in samomor. Množica njihovih skladb je morala biti zaradi tega prirejena za radijske valove.

Dodal je, da je bil tudi sam tik pred tem, da ga doleti enaka usoda. "Če sem popolnoma odkrit, sem se jim pred nekaj meseci skoraj pridružil. Odvisnost in depresija lahko doletita kogar koli, dame in gospodje. Nihče ni imun, pa naj je njihovo življenje iz zunanje perspektive videti še tako čudovito, " je povedal in obenem prosil občinstvo, naj dvignejo roke, če so se z "demonoma" borili ali poznajo koga, ki se. "Kot vidite, prijatelji, niste sami," je sklenil čustveni nagovor.

Klic v stiski

Če čutite hudo duševno stisko ali imate samomorilne misli, poiščite strokovno pomoč v organizacijah, ki nudijo neposredno pomoč.

Lahko se obrnete na svojega osebnega zdravnika ali na:
112 – Center za obveščanje (za takojšnjo nujno pomoč)
116 123 – Zaupni telefon Samarijan in Sopotnik (24h/dan)
116 111 – TOM – telefon za otroke in mladostnike (vsak dan med 12. in 20. uro)
01 520 99 00 – Klic v duševni stiski (vsak dan med 19. in 7. uro zjutraj)
031 233 211 – Ženska svetovalnica – krizni center (24 ur na dan)