198611

Pred Olimpijo drugi krog kvalifikacij

Avtor: Marko Premrl
26. 7. 2023, 09.18

Nogometaši Olimpije danes začenjajo drugi krog kvalifikacij lige prvakov. Potem ko so v prvem izločili latvijsko Valmiero, bo njihov nasprotnik v drugem bolgarski prvak Ludogorec. Prva tekma v Razgradu bo danes ob 20.45, povratna v Ljubljani pa 1. avgusta.

Olimpija si je nadaljevanje evropskega poletja zagotovila z uspešnim nastopom v uvodnem krogu, Valmiero je premagala tako doma kot v gosteh, obakrat z 2:1.

Ludogorec je serijski bolgarski prvak, v sezoni 2022/23 si je zagotovil že 12. naslov v nizu. V prejšnji sezoni je bolgarsko zasedbo še vodil slovenski strateg Ante Šimundža, ki pa ga je marca zamenjal Ivajlo Petev. Ta je z ekipo nato osvojil še pokalno lovoriko, tako da imata zeleno-beli ekipi za seboj enako uspešno prejšnjo sezono. Bolgari so do 2. kroga prišli potem, ko so po porazu na prvi tekmi s kosovskim Ballkanijem na povratni zmagali s 4:0.

Če bo Olimpija uspešna v seštevku obeh dvobojev, povratni bo 1. avgusta ob 20.00 na stadionu Stožice, bo njen tekmec boljši iz dvoboja med litovskim Žalgirisom iz Kaunasa in turškim Galatasarayem iz Istanbula.

V primeru poraza v kvalifikacijah lige prvakov pa se bodo preselili v 3. krog kvalifikacij evropske lige. Njihov tekmec pa bo poraženec obračuna med hrvaškim Dinamom iz Zagreba in kazahstansko Astano.

Vir: STA

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več