Luka Dončić in Daniel Gafford sta bila najbolj razigrana pri Mavericksih. Foto: AP

Pacersi so s hitro igro popolnoma nadigrali Maverickse pred devetimi dnevi v domači dvorani (133:111). Zgodba se je ponovila tudi v American Airlines Centru. Najboljša napadalna ekipa Lige NBA je zadela 18 trojk, žoga je imenitno krožila v napadu. Gostje so zbrali veliko več podaj (34:23) in si ključno prednost priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili z 32:18.

Lakersi in Bojevniki tik za petami Dallasa
To je bil že peti poraz na zadnjih šestih tekmah za Maverickse. Do konca rednega dela je še manj kot šest tednov. Dallas je še vedno na osmem mestu Zahoda, ki vodi v kvalifikacije za končnico. Razlike na Zahodu so zelo majhne med petim in desetim mestom, LA Lakersi in Golden State so tik za njimi.

Center Myles Turner je znova povzročal velike težave Mavericksom. Foto: AP

Russell Westbrook je edini košarkar v zgodovini, ki je dosegel pet zaporednih trojnih dvojčkov z vsaj 30 točkami, Dončić in legendarni Oscar Robertson sta vpisala štiri zaporedne.

25-letni Ljubljančan je bil na parketu kar 43 minut, v prvem polčasu je dosegel 28 točk, a je Dallas vseeno zaostajal s 70:74, saj je bila obramba znova izjemno slaba. Zadel je polovico metov iz igre (15/30) in štiri trojke iz 13 poskusov. Izgubil je tudi pet žog.

Kyrie Irving ni bil razigran (23 točk; 8/19 iz igre, 3/9 za tri), zato pa se je izkazal P. J. Washington z 20 točkami, štirikrat je zadel izza črte. Daniel Gafford je zablestel z nekaj sijajnimi zabijanji, bil je nezgrešljiv (7/7 iz igre).

Rezervisti Indiane dosegli 69 točk
Center Myles Turner je bil najboljši strelec Indiane z 20 točkami. Kar devet igralcev je preseglo 10 točk. Zvezdnik Tyrese Halibuton je zbral 19 točk in 11 podaj. Štiri trojke je zadel Ben Sheppard. Rezervisti Pacersov so popolnoma zasenčili gostitelje (69:32)

29 točk Dončića v prvem polčasu ni bilo dovolj za vodstvo Dallasa
V uvodni četrtini je Dončić dosegel 9 točk, zadnje tri minute je počival. Ekipi sta se izmenjavali v vodstvu in po 12 minutah so imeli Pacersi tri točke naskoka (32:35).

Rick Carlisle se je veselil zmage v American Airlines Centru. 64-letni strokovnjak je med letoma 2008 in 2021 vodil Maverickse. Vrhunec je bil naslov prvaka junija 2011, ko je bil MVP finala Dirk Nowitzki. Foto: AP

Tudi v drugi četrtini obrambi nista bili v ospredju. Dončić je zadel dve trojki v uvodnih dveh minutah in držal priključek. Indiana je blestela v napadu, a se ji ni uspelo odlepiti. Največja prednost v prvem polčasu je znašala devet točk (65:74). Dončić je v drugi četrtini zbral 19 točk, do odmora je z 29 točkami poskrbel, da je Dallas zaostajal le s 70:74.

Haliburton hitro povišal prednost Indiane
Na začetku drugega polčasa se je razigral Haliburton, ki je zadel dve trojki, in Pacersi so si prvič priigrali dvomestno prednost (72:84). Sredi tretje četrtine je Andrew Nembhard ukradel žogo Dončiću, Pascal Siakam pa je s košem in dodatnim prostim metom povišal naskok na 18 točk (76:94). Jason Kidd je moral vzeti minuto odmora, a do konca tretje četrtine mu ni uspelo prebuditi svojih varovancev. Obi Toppin je zadel trojko 20 sekund pred koncem in po 36 minutah so bili Mavericksi v velikih težavah (88:106).

Sheppard s tremi trojkami zapečatil usodo Mavericksov
Na začetku zadnje četrtine je Dončić ostal na parketu, dvakrat je lepo zaposlil Gafforda, ki je z zabijanji prebudil navijače. V napadu je steklo, a obramba je bila še vedno slaba, gostje so imeli številne odprte mete. Rezervist Sheppard je zadel tri trojke, eno pa Benedict Mathurin in razlika se ni znižala. Pet minut pred koncem so Mavericksi zaostajali s 112:129. Kidd je Dončića poklical na klop šele dve minuti pred koncem, čeprav je bila tekma izgubljena že precej prej.

Dončić: Moji dosežki niso pomembni, želim si le zmagovati
"Že od začetka tekme smo igrali slabo v obrambi. Mislim, da dobro igramo v napadu, komunikacija je prava, v obrambi pa se moramo izboljšati. Pred desetimi dnevi smo imeli še niz sedmih zmag, zato sem presenečen, da se je zdaj vse ustavilo. Ostati moramo pozitivni. Moji dosežki niso pomembni, želim si le zmagovati. Košarka ni individualni šport. Vseh pet igralcev mora igrati bolje v obrambi," je povedal najboljši strelec Lige NBA.

Turner: Širina ekipe je naša velika prednost že vso sezono
"Nisem bil zadovoljen z igro na zadnjih tekmah. Tokrat sem zahteval hitrejšo igro. Bili smo agresivnejši in žoga je zelo dobro krožila," je poudaril trener Indiane Rick Carlisle.

"Imamo veliko odličnih igralcev, širina ekipe je naša velika prednost že vso sezono. Pravi luskuz je, ko lahko vsak posameznik preseže 20 točk," je bil zadovoljen Turner.

Tudi v četrtek čaka Dallas težka naloga. Na tretji zaporedni domači tekmi se bo pomeril z Miamijem.

Cleveland končal zmagoviti niz Bostona
Cleveland je v izjemno napeti tekmi premagal Boston s 105:104. Dean Wade je zadel pet trojk in zbral 20 točk v zadnji četrtini, ki jo je Cleveland dobil s 34:17 in končal zmagoviti niz Bostona. Celticsi so doživeli prvi poraz po 11 zmagah zapored.

Tudi zvezdnik Lige NFL Travis Kelce je čestital junaku večera Deanu Wadu. Igralec prvakov iz Kansas Cityja je navijač Cavaliersov, rodil se je v Ohiu, v Clevelandu je obiskoval srednjo šolo. Foto: AP

19 sekund pred koncem je z zabijanjem postavil končni izid, saj Bostonu ni uspelo končati zadnjega napada na tekmi. Jayson Tatum je zgrešil met z desne strani 0,7 sekunde pred koncem, sodniki pa so zapiskali osebno napako Danielu Gaffordu. Trener Casaliersov J. B. Bickerstaff je izzval odločitev sodnikov, ki so si ogledali posnetek in opazili, da je Tatum z nogo zadel Gafforda. To je pomenilo skok za žogo na sredini igrišča, ki ga je Kristaps Porzingis dobil, a še preden je Joe Mazzulla lahko vzel minuto odmora, se je oglasila sirena.

To je bila že 40. zmaga Clevelanda, ki še naprej preseneča, čeprav je znova manjkal poškodovani Donovan Mitchell, Evan Mobley pa je končal tekmo v tretji četrtini zaradi zvina gležnja.

Celticsi so dobili prve tri četrtine, nato pa popolnoma popustili. Tatum je prispeval 26 točk in 13 skokov, Porzingis je dodal 24 točk, Jaylen Brown pa 21.

Kevin Durant je v podaljšku zadel dve ključni trojki. Foto: AP

Durant v podaljšku zrežiral zmago Phoenixa v Denverju
Denver je izgubil proti Phoenixu s 107:117 po podaljšku. Sunsi so končali serijo šestih zmag prvakov, ki so po tekmi All Star blesteli.

Na začetku tretje četrtine si je Phoenix nabral 21 točk prednosti (52:73), Nuggetsi so se prebudili v zadnji četrtini, ki so jo z odlično obrambo dobili z 21:12.

Jamal Murray je 45 sekund pred koncem rednega dela tekme poskrbel za vodstvo Denverja s 102:99, a je Kevin Durant s trojko 26 sekund pred koncem izsilil podaljšek.

Durant je 8 od 35 točk dosegel v dodatnih petih minutah v Ball Areni. Grayson Alen je zadel osem trojk iz 12 poskusov. Sunsi so igrali brez ostrostrelca Devina Bookerja, ki si je zvil gleženj.
Pri trenutnih prvakih je Murray dosegel 28 točk, Nikola Jokić pa je zbral 25 in 16 skokov.

Tekme 5. marca:
DALLAS - INDIANA
120:137 (32:35, 38:39, 18:32, 32:31)
Dončić 39 (15/30 iz igre, 4/13 za tri, prosti meti 5/6), 11 podaj in 10 skokov v 43 minutah, Irving 23 (8/19 iz igre, 3/9 za tri), Washington 20 (4/8 za tri), Gafford 16 (7/7 iz igre) in 10 skokov, Green in Hardaway (2/5 za tri) po 6, Exum 4, Jones jr., Lawson in Hardy po 2; Turner 20 (7/14 iz igre, 1/5 za tri), Haliburton (8/15 iz igre, 3/10 za tri in 11 podaj) in Mathurin po 19, Toppin 14, Siakam (14 skokov) in McConnell po 13, Sheppard 12 (4/6 za tri), Smith 11, Nembhard 10, Nesmith 6.

CHARLOTTE - ORLANDO 89:101
Micić 21 (8/15 iz igre, 1/4 za tri), Miller (4/8 za tri) in Mann po 18; Banchero 22 (9/19 iz igre, 2/5 za tri), Anthony 14, Carter 12 in 9 skokov.

CLEVELAND - BOSTON 105:104
Wade 23 (6/9 za tri) in 8 skokov, Allen 21 (9/16 iz igre) in 12 skokov, Okoro (4/8 za tri) in Garland (11 podaj) po 16; Tatum 26 (8/20 iz igre, 5/9 za tri) in 13 skokov, Porzingis 24 (9/18 iz igre, 3/6 za tri) in 9 podaj, Brown 21 (8/20 iz igre, 3/7 za tri), Holiday 12.

BROOKLYN - PHILADELPHIA 112:107
Finney Smith (8/11 iz igre, 4/7 za tri) in Schröder (7/12 iz igre in 8 podaj) po 20, Walker 19 (4/6 za tri), Claxton 17 in 10 skokov; Oubre 30 (11/20 iz igre, 2/5 za tri), Harris 18 in 9 skokov, Payne 15, Lowry 14 (4/7 za tri), Embiid in Maxey nista igrala.

MIAMI - DETROIT 118:110
Butler 26 (7/13 iz igre, 1/3 za tri, prosti meti 11/12) in 8 podaj, Adebayo in Robinson (4/9 za tri) po 18, Rozier 17 (3/6 za tri); Cunningham 23 (8/20 iz igre, 4/8 za tri) in 8 podaj, Fontecchio 22 (5/12 za tri), Duren 14 (5/5 iz igre) in 10 skokov.

NEW YORK - ATLANTA 100:116
DiVincenzo 21 (7/24 iz igre, 5/17 za tri), Bogdanović 19 (6/18 iz igre, 4/11 za tri), Achiuwa 15 (7/8 iz igre), Hart 14, Randle in Brunson nista igrala; Johnson 26 (12/17 iz igre, 2/3 za tri), 9 skokov in 7 podaj, Hunter 22, Murray 21 (4/9 za tri), Bey 17, Capela 13 in 9 skokov.

TORONTO - NEW ORLEANS 98:139
Quickley 17 (4/7 za tri), Trent 16 (4/10 za tri), Olynyk in Barrett po 15; Murphy 34 (10/14 za tri), Jones 17 (5/8 za tri), Williamson 16 (7/11 iz igre), 9 podaj in 8 skokov, Ingram 12, McCollum 11 (3/9 za tri).

HOUSTON - SAN ANTONIO 114:101
Sengun 45 (19/32 iz igre, 2/3 za tri) in 16 skokov, Ja. Green 23, VanVleet 21 (5/9 za tri) in 10 podaj, Whitemore 19; Vassell 22 (9/19 iz igre), Branham 20 (4/7 za tri), Johnson 18 (3/5 za tri), Sochan 15, Wembanyama 10 (4/10 iz igre, 2/5 za tri), 11 skokov in 7 blokad.

DENVER - PHOENIX * 107:117
Murray 28 (12/25 iz igre, 2/5 za tri), 9 podaj in 7 skokov, Jokić 25 (8/18 iz igre, 4/7 za tri) in 16 skokov, Porter 20 (4/12 za tri), Caldwell Pope 11 (3/3 za tri); Durant 35 (14/34 iz igre, 3/8 za tri) in 8 skokov, Allen 28 (8/12 za tri), Beal 16 (6/18 iz igre, 2/5 za tri), Eubanks 10, Booker ni igral.